عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » «خانه‌داری» مریلین رابینسون

«خانه‌داری» مریلین رابینسون

۱۳

مرداد

۹۳

«خانه‌داری» مریلین رابینسون

رمان”خانه داری” نوشته مریلین رابینسون، با ترجمه مرجان محمدی از سوی نشر آموت منتشر شد.

«خانه‌داری» مریلین رابینسون

این اثر آخرین جلد از محموعه سه گانه(گیلیاد و خانه) مریلین رابینسون است که سال ۱۹۸۱ برای نخستین بار منتشر شد و موفق شد جایزه بنیاد همینگوی را از آن خود کند.

خانه داری، داستان روت و روسیل، دو خواهر یتیم را روایت می‌کند که تحت سرپرستی خاله اشان که زنی است افسرد و عجیب قرار می‌گیرند.

داستان از زبان اول شخص مفرد (روت) بیان می‌شود. در واقع روت به فرهنگی اشاره می‌کند که به نوعی فرهنگ حاکم در زمان کودکی خود رابینسون است. کتاب تحت تأثیر انجیل و امیلی دیکنسون (شاعر زن آمریکایی) است و داستان پر است از ایما و اشاره‌هایی که راوی برای قابل درک کردن دنیا برای خواننده به آنها متوسل شده است.

خنه داری مریلین-رابینسون

مریلین رابینسون در نامه‌ای خطاب به خوانندگان فارسی رمان‌هایش آورده است:

بسیار خشنودم که رمان‌هایم را مرجان محمدی به فارسی ترجمه و انتشارات آموت آنها را در ایران منتشر کرده‌ است. ترجمه آثار با اجازه خودم صورت گرفته است. از دقت و مراقبتی که در مکاتباتمان با مرجان طی مراحل ترجمه صورت می‌گرفت، احساس رضایت می‌کردم. به عظمت و قدمت زبان و فرهنگ فارسی آگاهی دارم و مایه خرسندی است که آثارم جایی هر چند کوچک برای خود در ادبیات فارسی بازکرده اند.

ارادتمند مریلین رابینسون

شماره‌های خرید تلفنی کتاب نشر آموت:

۶۶۴۹۶۹۲۳

۸۸۴۹۰۳۹۲

۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>