عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “خدای کشتار” منتشر شد!

“خدای کشتار” منتشر شد!

۱۲

مرداد

۹۳

“خدای کشتار” منتشر شد!

چاپ چهارم از نمایشنامه “خدای کشتار” نوشته یاسمینا رضا، با ترجمه علیرضا کوشک جلالی از سوی انتشارات افراز منتشر شد.

“خدای کشتار”

خدای کشتار اثری است تراژیک با لایه‌های عمییق و فراوانی از طنز که در آن می‌تواند ردی از آبزوردیسم(پوچ گرایی) را می‌توان دید.

این نمایشنامه سال ۲۰۰۶ نوشته شده و دارای چهار شخصیت به نام‌های ورونیک هویل،میشل هویل، آلن رایل و آنت رایل، است.

این دو زوج میانسال در خانه‎ی میشل و ورونیک جمع شده‎اند تا در مورد درگیری فیزیکی فرزندانشان برونو و فردیناند در مدرسه به بحث بپردازند و احیانا چاره‎ای بیندیشند. این جمع دوستانه‎ی خانوادگی پس از گذشت زمانی چند به مشاجره‎ای شدید بین طرفین می‎انجامد و در این میان هر از گاهی نیز دسته‎بندی‎هایی بین طرفین درگیر ایجاد می‎شود که پس از چندی از هم فرو می‎پاشد.

نمایشنامه خدای-کشتار

خلاصه داستان

پسر یازده سالهٔ خانوادهٔ رایل با چماق زده است دو دندان هم‌کلاسی خود را شکسته است. خانوادهٔ رایل برای دل‌جویی و تفاهم به خانهٔ خانوادهٔ هویل می‌آیند. در آغاز روابط بسیار متمدنانه است اما کم کم خشونت موجود در روابط و وحشی‌گری نامتمدنانه‌شان بروز می‌کند و وضعیتی بسیار کمیک و در عین حال تاسف‌بار به‌وجود می‌آورد.

رویکرد تربیتی، روان شناختی و جامعه شناختی یاسمینا رضا به موضوع ساده‌ای مثل دعوای بچه‌های دو خانواده و نهایتا ریشه‌یابی و نشان دادن همه تناقضات آن، نگاه و ذهن مخاطب را از لایه سطحی و بیرونی حوادث به درون می‌برد و با ژرف اندیشی قابل توجهی به طور همزمان بر لبانش خنده می‌نشاند و در ذهنش تلخی عارضه مندی‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی را یاد آور می‌شود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>