عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » باز نشر خیابان بوتیک‌های خاموش

باز نشر خیابان بوتیک‌های خاموش

۲۵

آبان

۹۳

باز نشر خیابان بوتیک‌های خاموش

چاپ سوم رمان خیابان بوتیک‌های خاموش، نوشته پاتریک مودیانو با ترجمه ساسان تبسمی و همکاری انتشارات افراز منتشر شد.

رمان خیابان بوتیک‌های خاموش،مهم‌ترین اثر پاتریک مودیانو و داستان آن درباره جست‌وجوی حقیقت و گذشته‌ کارآگاهی حافظه‌باخته است.

بر اساس مقدمه این کتاب، نثر مودیانو نقطه‌ قوت نویسندگی او است. او به کمک نیروی شگرف و ساده‌ روایت، مخاطب را از صفحه‌ اول با پرسه‌زنی‌های شخصیت‌های ضدقهرمانان داستان خود در قلب پاریس، عروس پیر و زیبای شهرهای جهان، با ذکر اسامی خیابان‌ها، کوچه‌ها، میادین، ایستگاه‌ها و متروها همراه می‌کند.

بخشی از رمان خیابان بوتیک‌های خاموش

مردی که به عنوان دستیار یک کارآگاه کار می کند در حقیقت مردی است که سال‌ها پیش حافظه خود را از دست داده و کارآگاه مدارک قلابی برایش جور نموده است . اکنون می خواهد به دنبال گذشته‌اش بگردد و متوجه شود که بوده و چرا سرنوشتش چنین شده است .

متوسط بود چندان خوشم نیومد . این کتاب شاید یکی از مهم ترین کتاب های مودیانو باشه جایزه گنکور را هم به خاطرش برده با این حال شخصا کتاب قبلی را ترجیح می دادم . یک جور داستان اجتماعی پلیسی هست ردپاهایی که دنبال می شه و خاطراتی که جرقه می زنن . اما نه موضوع چندان جذبم کرد نه نحوه به دست اوردن اطلاعات قدیمی .

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>