عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه “خیال ایرانی”

نمایشگاه “خیال ایرانی”

۵

مهر

۹۳

نمایشگاه “خیال ایرانی”

نمایشگاه خیال ایرانی”مرتضی اسدی” از روز جمعه(۴ مهر ماه) در گالری شیلا باز گشایی شد.

نمایشگاه خیال ایرانی

مرتضی اسدی در نمایشگاه تازه‌اش با عنوان “خیال ایرانی” نشان می‌دهد حرکتی پیوسته و پیش رونده را در آثارش دنبال می‌کند که بیش از هرچیز مبتنی بر ساختارهایی با کارکردهای ویژه بصری است. بعد فضایی در آثار او بیشترین سهم را در تاثیرگذاری و دریافت نقاشی‌هایش دارد و در واقع بیننده از طریق همین عنصر فضا است که به درون ذهنیات و عواطف جاری در آثارش راه می‌یابد. همین ذهنیت و عواطف نقاش هم ظرف محتوای آثار او را تشکیل می‌دهد که برآیند تلقی او از شرایط و ملزومات جهان زیسته‌اش است و هم بازگوکننده درونیات هنرمند.

اسدی برای القا و نمایش جهان ذهنی-عاطفی خود به عناصر پرشماری چنگ نمی‌اندازد. جهان بینی او اساسا در عناصری محدود خلاصه می‌شود و او در عین حال که می‌کوشد وجه نمادینی به این عناصر بدهد موفق می‌شود مختصات جغرافیای ذهنی خود را با همین عناصر محدود نزد بیننده نشانه‌گذاری کند.

نمایشگاه خیال ایرانی

فضایی که او در آثارش دنبال می‌کند تلفیقی از هنر نوآورانه و رجوع به نشانه‌ها و مفاهیم آشنا است که هنرمند را در عرصه وسیعی از ظرفیت‌های تصویری قرار می‌دهد تا بتواند با تکنیک‌های خلاقانه‌ای که در این مسیر تجربه می‌کند به شکل‌گیری زبان خاص خود اقدام کند.

به نظر می‌رسد مرتضی اسدی در در نگاه اول فرم و محتوی و شکل و مفهوم را یک جا به بیننده القا می‌کند و از سوی دیگر بدیع بودن و رابطه مفهوم و فرم را شکل می‌دهد. او هنری منضبط و تعریف شده را با انگیزشی پر تب و تاب و پرحرکت می‌آمیزد و افقی از ضرباهنگ‌های شهودی پیش روی مخاطب می‌گذارد.

گالری شیلا تا ۱۱ مهر ماه(به جز شنبه ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدید کنندگان است و علاقه مندان می‌توانند در روزهای یاد شده به نشانی تهران، خیابان ولیعصر ، بالاتر از خیابان طالقانی ، کوچه گیلان ، پلاک ۲ ، واحد ۱ ، گالری شیلا، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت + 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>