عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » داستان پسامدرنیستی برایان مک هیل

داستان پسامدرنیستی برایان مک هیل

۳۰

تیر

۹۳

داستان پسامدرنیستی برایان مک هیل

کتاب داستان پسامدرنیستی اثری است از برایان مک هیل که به تازگی با ترجمه علی معصومی از سوی انتشارات ققنوس، منتشر شده است.

داستان پسامدرنیستی

داستان پسا مدرنیستی برای اولین بار سال ۲۰۰۴ منتشر شد و این اثر ۶ بخش ، از جمله:آغازها، جهان ها، ساختمان، واژگان، شالوده‌ها و چگونه یاد گرفتم که دیگر نگران نباشم و پسامدرنیسم را دوست بدارم  را دربر دارد که هر بخش شامل چندین فصل است.

اسامی فصول بخش اول کتاب به این ترتیب است: از داستان مدرنیستی تا داستان پسامدرنیستی: دگرگونی امر غالب، هستی شناسی‌های داستان. بخش دوم کتاب نیز این فصول را شامل می‌شود: در منطقه، برخورد جهان ها، جهان دیوار به دیوار، واقعی در سنجش با چه چیز؟

داستان-پسامدرنیستی برایان مک هیل

جهان‌های آماج زدایش و جهان‌هایی چون جعبه چینی دو فصل بخش سوم کتاب هستند. جهان‌های مجازشناختی، جهان‌های سبک دار و جهان‌های گفتمان هم فصولی هستند که مطالب بخش «واژگان» را تشکیل می‌دهند. در بخش پنجم هم مخاطبان با این ۲ فصل روبرو خواهند شد: جهان‌های روی کاغذ و مولفان: مرگ و پسامرگ. بخش پایانی کتاب هم دو فصل را با نام‌های عشق و مرگ در رمان پسامدرنیستی و پس درآمد: مفهوم پایان‌های جویس در بر می‌گیرد.

بخشی از داستان پسامدرنیستی

من دریافت و رفتار پسامدرنیستی را مانند دریافت و رفتار مردی می‌بینم که زنی بسیار فرهیخته را دوست دارد و می‌داند که نمی‌تواند به او بگوید: “من تو را دیوانه وار دوست دارم”…

چون می‌داند که زن خود می‌داند و می‌داند که مرد هم می‌داند که این واژه‌ها را باربارا کارتلند(نویسنده پرکار آثار عامه پسند) نوشته است. اما راه حلی وجود دارد. مرد می‌تواند بگوید: “به قول باربارا کارتلند, من تو را دیوانه وار دوست دارم” مرد به این شیوه ضمن پرهیز از تظاهر به بی خبری و معصومیت و با تصریح این نکته که دیگر نمی‌توان خواست خود را معصومانه بیان کرد؛ در واقع می‌خواهد بگوید که زن را در روزگاری که معصومیت نابود شده است دوست دارد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>