عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » درباره آلبر کامو

درباره آلبر کامو

۲۹

مرداد

۹۳

درباره آلبر کامو

چاپ دوم از کتاب درباره آلبر کامو، نوشته ریچارد کمبر با ترجمه‌ کیهان بهمنی، از سوی انتشارات افراز منتشر شد.

درباره آلبر کامو

“آلبر کامو” نویسنده، فیلسوف و روزنامه‌نگار الجزایری-فرانسوی‌تبار، در سال ۱۹۱۳ متولد شد وی در سال ۱۹۵۷ برای نوشتن آثاری که در آن‌ها به مشکلات وجدان بشری در عصر حاضر پرداخته برنده جایزه نوبل ادبیات شد.

از جمله آثار آلبر کامو می‌توان به رمان‌هایی چون:  بیگانه، طاعون، سقوط اشاره کرد.

کامو علاوه بر این آثار نمایشنامه‌های متعددی را نیز چون: مرثیه‌ای برای راهبه، عادل ها، سوء تفاهم، تسخیر شدگان و … نوشته است.

 کتاب “درباره آلبر کامو”را می‌توان بحثی تکمیلی برای درک بهتر اندیشه‌های این فیلسوف و نویسنده بزرگ قرن بیستم دانست. در این اثر که دربردارنده تحقیقی بسیار جامع پیرامون آرا و عقاید کامو است، نویسنده ضمن رد تفاسیر سنتی و بی‌محتوا، سعی می‌کند معنای واقعی گفتار کامو را به خوانندگان ارائه کند.

درباره آلبر-کامو

ریچارد کمبر درباره کتاب می‌گوید:

 کتاب «درباره آلبر کامو» را با هدف بررسی فلسفی آثار آلبر کامو نوشته‌ام. اگرچه ممکن است این کتاب مورد توجه محققان آثار کامو قرار گیرد، اما هدف اولیه این اثر ارائه راهنما برای آن دسته از خوانندگانی است که مایل هستند به نکات مهم فلسفی آثار کامو دست یابند، اما به پیش‌زمینه کاملی از فلسفه کامو دسترسی ندارند یا با آثار اصلی کامو آشنایی ندارند؛ ازاین‌رو این اثر با پیش‌فرض میل به مطالعه، تعمق و فراگیری نوشته شده است. از آنجا که کتاب «درباره آلبر کامو» اثری کوتاه است، بر آنچه خود کامو سعی در بیان آن داشته، متمرکز است و نه آنچه منتقدان درباره او گفته‌اند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>