عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار “درخت پرتقال” کارلوس فوئنتس

انتشار “درخت پرتقال” کارلوس فوئنتس

۱۲

اسفند

۹۲

انتشار “درخت پرتقال” کارلوس فوئنتس

رمان”درخت پرتقال” نوشته کارلوس فوئنتس(نویسنده مکزیکی) با ترجمه علی اکبر فلاحی و همکاری انتشارات ققنوس منتشر شد.

رمان کارلوس فوئنتس

درخت پرتقال کارلوس فوئنتسبه گفته علی اکبر فلاحی فوئنتس در این کتاب مروری بر تاریخ و شکل‌گیری کشورهای امروزی همچون: اسپانیا و مکزیک و نیز کشف آمریکا دارد؛ همچنین در این اثر به تفاوت‌های فرهنگی ملل پرداخته شده است.

گفته‌های فلاحی را درباره ویژگی‌های کتاب کارلوس فوئنتس می‌خوانیم:

فوئنتس به تاریخ مانند مورخ‌ها دقیق و موشکافانه نیست. برای مثال او تاریخ فتح مکزیک را وارونه روایت می‌کند و بیانگر سیری از تاریخ است که می‌توانست اتفاق بیفتد اما اینگونه نشد. فوئنتس نتایج این روند وارونه را نیز بیان می‌کند و در این داستان حتی شماره‌گذاری فصل‌ها را نیز وارونه انجام داده تا تاکیدی بر این موضوع داشته باشد. تصویر روی جلد کتاب نیز بر همین اساس انتخاب شده و درخت پرتقالی به صورت وارونه تصویر شده است. همه این موضوعات، نشانه‌هایی بر نگاه متفاوت فوئنتس به تاریخ است.

«درخت پرتقال» رمانی تاریخی است و این نویسنده مکزیکی، شیوه خاصی را برای بیان حوادث تاریخی به کار می‌گیرد که می‌تواند برای نویسندگان ایرانی نمونه خوبی باشد. او به نویسندگان و علاقه‌مندان به ادبیات نشان می‌دهد که برای بیان جذاب تاریخ می‌توان از شیوه‌هایی نوین بهره گرفت و در عین حال که تاریخ را تحریف نکرد، در قالب داستان، بیانی وارونه از تاریخ داشت.

دیگر آثار کارلوس فوئنتس

 «آب سوخته»: ترجمه علی اپبر فلاحی

«کنستانسیا»، «آئورا»، «پوست انداختن» و «گرینگوی پیر»: تجمه قلم عبدالله کوثری

«مرگ آرتمیو کروز»:  ترجمه مهدی سحابی

«سر هیدرا»: ترجمه کاوه میرعباسی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>