عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “در جنگل های سیبری” برنده جایزه مدیسی منتشر شد!

“در جنگل های سیبری” برنده جایزه مدیسی منتشر شد!

۲۱

اسفند

۹۲

“در جنگل های سیبری” برنده جایزه مدیسی منتشر شد!

کتاب”در جنگل‌های سیبری” نوشته سیلون تسون با ترجمه پریزاد تجلی و از سوی انتشارات فرهنگ تارا منتشر شد.

در جنگل‌های سیبری

این اثر در سال ۲۰۱۱ در بخش بهترین تجربه جایزه مدیسی فرانسه به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد؛ تسون در کتاب”در جنگل‌های سیبری” مجموعه‌ای از یادداشت‌های شخصی‌اش را در مدت زمانی که درجنگل‌های تایگا اطراف دریاچه‌ بایکال در سیبری زندگی می‌کرده آورده است و افکار و تجربیات روزهای تنهایی‌اش را یادداشت نموده است.

سیلون تسون در این کتاب، ثبت خاطراتش را از روز ۹ فوریه آغاز کرده و این کار را تا ۲۸ ژوئیه ادامه می‌دهد. خاطراتی که با مطالعه آنها می‌توان اطلاعات متفاوتی را درباره خیابان‌های روسیه، وضعیت جنگل محل اقامت تسون، خاطرات روزهای زندگی وی در شهر و ویژگی‌های زندگی در جنگل به دست آورد.

در-جنگل-های-سیبری سیلون تسون

در پشت جلد کتاب آمده است:

وقتی کسی نیست که افکارت را با او در میان بگذاری ورقه‌ها می‌توانند محرم اسرارت باشند‌؛ دفترچه یادداشت می‌شود همدمی قابل اطمینان‌. سیلون تسون که شش ماه در جنگل‌های تایگا اطراف دریاچه‌ بایکال در سیبری زندگی کرده است‌، این دفتر را در اختیار ما قرار داده تا ما هم آن را بخوانیم.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>