عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » آلبوم در سایه سرو

آلبوم در سایه سرو

۹

مهر

۹۳

آلبوم در سایه سرو

آلبوم جدید ارژنگ کامکار و پویا محمدی با عنوان ” در سایه سرو ” از سوی انتشارات آوای باربد منتشر شد. در این آلبوم پوریا محمدی (سنتور) و ارژنگ کامکار (تنبک) به عنوا نوازنده نیز با هم همکاری کرده اند.

 آلبوم در سایه تو ، شامل سه بخش است که قطعات بخش اول در دستگاه نوا، قطعات بخش دوم در دستگاه شور و قطعات بخش سوم در دستگاه آواز بیات اصفهان است. این اثر شامل ۱۲ قطعه است و نام قطعات آن سکوت شب، چکامه، تکنوازی سنتور، خاطره ها، طلوع عود، ترنم باران، اشک مهتاب، در سایه سرو ، آغاز، بازنده و…. است.

گفتنیست، سه قطعه این آلبوم به زنده یاد پرویز مشکاتیان، زنده یاد حسن یوسف زمانی و زنده یاد فرامرز پایور تقدیم شده است.

پویا محمدی در مقدمه این اثر می‌گوید : سال‌ها بود که ایده انتشار اثری متفاوت و بی‌کلام، مبتنی بر سنتورنوازی را در ذهن خود می‌پروراندم. تا آن که این اثر پس از حدود یک سال تلاش، با همکاری استاد ارژنگ کامکار و همراهی همراه همیشه و یگانه استادم، پدرم، اصغر محمدی شکل گرفت .

در روند تولید مجموعه سنتور نوازی که عنوان ” در سایه سرو ” را دارد، سعی شده از شیوه نوین سنتور نوازی استفاده شود و قابلیت‌های این ساز خوش صدا در قالبی متفاوت، به مخاطبین و علاقه مندان عرضه شود و در عین حال، شیوه آهنگسازی آن را به گونه‌ای انجام داده شده که در چارچوب موسیقی اصیل ایرانی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>