عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش در پوست شیر

نمایش در پوست شیر

۱۸

آبان

۹۳

نمایش در پوست شیر

اجرای نمایش در پوست شیر نوشته شون اوکیسی، به کارگردانی میکایییل شهرستانی، از ۱۸ آبان ماه، ساعت ۲۰ در فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه،آغاز می‌شود.

«در پوست شیر» داستان افرادی است که روزگار آنها را شیر جلوه نشان می‌دهد اما واقعیت امر این است که آنها موش هستند و در بزنگاه‌های اصلی زندگی و در موقعیت‌های متفاوت در زمانی که باید دست به عمل بزنند، دست روی دست گذاشته و هیچ اقدام موثری انجام نمی‌دهند.

بازیگران

علی کشوری٬ حسین تفرشی٬ مهدی ارجمند٬ مجتبی مجیدی٬ گلناز اصل دینی٬ امیرحسین غیاثی٬ شیرین فرخنده نژاد٬ الکساندر اوانسیان٬مریم محمودزاده٬ رضا صفایی حائری٬ معصومه اسمی

نمایش در پوست شیر

 عوامل تهیه

طراح صحنه: میکائیل شهرستانی

تهیه کننده: مهدی دمیرچی

دستیار کارگردان: شیرین فرخنده نژاد

مدیر اجرایی: مهدی ارجمند

منشی صحنه: معصومه اسمی

طراح لباس: شیرین فرخنده نژاد

چهره پردازان: ندا ربانی،زهرا بابایی

انتخاب موسیقی: الکساندر اوانسیان

تصویربرداری و افکت: امیرحسین غیاثی

نقاشی لته ها: مونا ارباسی

عکاس: رضا صفایی حائری

مدیر صحنه: مریم محمودزاده

صدابردار: مهدیار شهریسوند

طراح پوستر و بروشور: ندا رضایی

ضبط موسیقی استودیو آوا

یادداشت کارگردان

شون اوکیسی شاعر و نمایشنامه نویس ایرلندی در سی‌ام مارس ۱۸۸۰ میلادی در دوبلین به دنیا آمد کودکی‌اش را در فقر گذراند و تا چهارده سالگی نتوانست به مدرسه برود .در نوجوانی با روزنامه فروشی و کارگری راه آهن روزگارش را سپری کرد. در سی و سه سالگی به ارتش میهن پرستان ایرلند پیوست . در آن دوران بود که با نمایشنامه‌های شکسپیر آشنا شد .(طنز سیاه) از مشخصه اصلی آثار او است که در جای جای نمایشنامه‌هایش به چشم میخورد . برخی منتقدان او را حتی با شکسپیر و ایپسن مقایسه میکنند.

همچنین وی درخصوص داستان نمایش عنوان کرد : (درپوست شیر) داستان افرادی است که روزگار آنها را شیر نشان میدهد اما واقعیت امر این است که آنها موش هستند و در بزنگاه‌های اصلی زندگی و در موقعیت‌های متفاوت در زمانی که باید دست به عمل بزنند ، دست روی دست گذاشته و هیچ اقدام موثری انجام نمیدهند .

شهرستانی درخصوص کار با هنرجویانش افزود : استفاده از این هنرمندان جوان تئاتری برای آنها نوعی شوق در جهت ادامه کار به وجود می‌آورد و حاصل هرچه باشد و با هرگونه اقبالی رو به رو شود ، تلاش بی وقفه این گروه جوان بوده که همچنان بی هیچ پشتیبانی مادی و معنوی ، و تنها با سماجت و پشتکار به حرکتش ادامه می‌دهد . تا کی و چه زمانی این تلاش‌ها ادامه یابد نمیدانم . تنها میدانم شناخت و اجرای کارهایی از این دست برای نسلی که هر روزه از هر سو ، ارزش‌هایش چون عدالت ، همدلی ، مسئولیت پذیری ، نوع دوستی ، وفاداری و میهن پرستی مورد تازش قراردارد ، لازم و ضروری است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>