عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » آلبوم “دینگو مارو” منتشر شد!

آلبوم “دینگو مارو” منتشر شد!

۱۵

تیر

۹۳

آلبوم “دینگو مارو” منتشر شد!

آلبوم موسیقی “دینگو مارو” به آهنگسازی و خوانندگی محسن شریفیان منتشر شد.

آلبوم “دینگو مارو”

آلبوم تلفیقی “دینگو مارو” موسیقی جنوب ایران را با موسیقی سایر ملل همچون: اسپانیا، هند، آفریقا، جاماییکا، استرالیا را در هم آمیخته است.

این آلبوم به سرپرستی محسن شریفیان و گروه موسیقی لیان بوشهر و بهنام شهرکی، تهیه شده است که هدف از ارائه “دینگو مارو” در هم آمیختن موسیقی ایران و جهان است.

شریفیان درباره نام آلبوم گفته:

 نام آلبوم از اولین قطعه آن «دینگو مارو» گرفته شده است. دینگو مارو، یک نوع بیماری روانی زار است که دریانوردان جنوب را مبتلا می‌کند و راه درمان آن مجلس قربانی و ساز و آواز و اورادخوانی است که هیچ معنا و مفهوم خاصی ندارند و تحت تاثیر فرهنگ آفریقایی هستند.

نوازندگان

آلبوم دینگو-مارو

همایون نصیری:کونگا، درشن آنن: طبلا و آواز هندی، بابک شهرکی:کمانچه، مجید ناظم پور: عود، دارا دارایی:گیتار بیس، پیام رونق : دیجی ریدو، مسعود همایونی: گیتار الکترونیک، احسان فرامرزی پور: گیتار فلامنکو، سارا نادری: رباب و دو تار، اعضای گروه موسیقی لیان «حمید اکبری: دمام، تمپو و کاخن، حسین سنگسر: دایره و دم دم، محمود بردک نیا: دمام و شیکر، مرتضی پالیزدان: ضرب و دایره، بهنام شهرکی: درامز پرگرامینگ و کیبرد، محمد کبیری: همخوان، آساره آستارکی: همخوان و احمد قاید: همخوان

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>