عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه رابطه نامشترک

نمایشگاه رابطه نامشترک

۱۷

آبان

۹۳

نمایشگاه رابطه نامشترک

نمایشگاه رابطه نامشترک شامل عکس‌های اسفندیار پور مقدم  روز جمعه(۱۶ آبان ماه) در گالری والی بازگشایی شد.

یادداشت کیکاووس یایده را برای نمایشگاه رابطه نامشترک می‌خوانیم:

«دو چشم سبز زیبا به کرانه خیره است و اسب بارداری پوزه در درخششِ خورشیدِ در حال طلوع، از رود می‌نوشد. بی‌آنکه مادیان دردی ژرف و جان‌فرسا را بخواهد، زایمان آغاز شده است.خواست پنهان دو چشم زیبا درزیر تلألو خورشید، هیئت تمساحیِ خود را عریان می‌کند. مادیان می‌گریزد و نخستین نقشِ نقش بسته در چشم کره اسبی که هنوز نیمی‌از خود را در زهدان مادر دارد، برق دندان‌های زیبای دو چشم سبز تمساح و موج‌ها و قطره‌های سیمینِ آب بی‌رنگ است.

خورشید هرگز طلوع نکرده است و نخواهد کرد؛ زمین، محزون این تعریفِ انسانی است.همانگونه که هیچ مادیانی نزائیده و نخواهد زائید، حتی هرگز اسبی ندویده و نخواهد دوید. همواره ارزش‌ها در چمبر تعریف، در تنگنا زیست می‌کنند و سست و نامطمئن، دقیق نخواهند شد. تساوی چیست؟ آیا برابری ممکن است؟ پیش از تدقیقِ تعریف تمام آنچه در دو سوی این ترازوی تراژدی قرار می‌گیرد؟

با گام‌های مردد، مسخِ نقشِ متغیرِ آنچه از خود در آینده می‌سازیم،به سوی نامعلومی‌ترسناک، به سوی شکل تقدیس شدهٔ خود پیش‌می‌رویم. و تعریفی دیگر؛ حرکت، از دست دادن خودخواستهٔ تعادل و بازیابی دوبارهٔ آن است. آیا نامتعادل در خود می‌تواند به تعادلی با خارج از خود دست یابد؟

این دیگرانِ خارج از من، مترجمانِ هستِ من، در ازای انعکاس آنچه می‌خواهم باشم چه می‌خواهند؟ آیا خواست آن‌ها را پایانی هست؟

آیا از تصویر من به تعریفی دقیق در ذهن خود می‌رسند؟ آیا برای رسیدن به خواست خود تصویری فریب کار و دگرگون از من پیش روی من نمی‌آورند؟ هیچ‌ تمساحی با آن پیشانی و دستان کوتاه نتوانسته است اسبی را رام کند. اما می‌تواند آن را بگریزاند،ترسی بزرگ به ترس‌هایش بیافزاید.زخمی‌عمیق و درمان ناپذیر بر چهره اش‌بگذارد.یا آنکه آن را ببلعد.

نمایشگاه رابطه نا مشترک پور مقدم

انسان چه می‌کند؟ما برای آنکه اسب به خواست ما رفتار کندبا شناسایی نقاط آسیب‌پذیر حیوان، مهمیز و دهانه می‌سازیم، و شکل دهانه به میزان پذیرش خواست ما در ذهن اسب تغییر می‌کند.دهانه‌های قطور و میخ دار تا نازک وصیغلی، دامنهٔ تشخیصِ میزان رام بودن اسب و تمدن انسان را نمایش می‌دهد.

برای آنکه دیگرانِ خارج ما به خواست ما رفتار کنند چه می‌کنیم؟ آن‌ها چه می‌کنند؟از شیوهٔ تمساحیان که بگذریم، انتخاب دهانهٔ مناسب با ذهن بسیار مهم است. گرچه شاهین‌های بازیگوشِ ترازوی انسان، بی توجه به سنگینیِ سُربی که گلوله می‌شود یا سبکیِ سربی که حرفی از حروف، برای رسیدن، آگاه و نا آگاه، بالا و پایین رانده می‌شوند. و تنها لحظه‌ای کوتاه می‌توانند مبهوت شاهینی شکسته بمانند که پشت زخمی‌بزرگ، گم شده است.»

 نمایشگاه رابطه نامشترک تا ۲۷ آبان ماه(جز شنبه ها) دایر است و علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از ساعت ۱۶ تا ۲۰به نشانی تهران، میدان ونک، خیابان شهید خدامی، بعد از پل کردستان، پلاک ۷۲، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>