عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » خبررسانی » انیمیشن رستم و سهراب

انیمیشن رستم و سهراب

۲۰

مهر

۹۳

انیمیشن رستم و سهراب

انیمیشن رستم و سهراب به کارگردانی کیانوش دالوند،و از جمله فعالیت‌های هنری پایتخت انیمیشن ایران در سطح جهانی به نمایش در می‌آید.

رستم وسهراب، اولین انیمیشن سینمایی ایرانی است که در خارج  از ایران به فروش رفته و سال گذشته در جریان جشنواره کن قرارداد آن با یک شرکت آمریکایی منعقد شد، سبک کار سه بعدی است و با تلاش هنرمندان لرستانی در شهرستان بروجرد تولید شده است.

اکران انیمیشن رستم وسهراب

شهرستان بروجرد که طی سالهای گذشته با برگزاری آئینی به عنوان پایتخت انیمیشن ایران معرفی شد و در این مدت آثار متنوع زیادی را در شبکه داخلی و برون مرزی اکران کرده است حال قدم بزرگتری را برداشته و آن هم احیای روایت‌های شاهنامه برای کودکان ایران و جهان است.

تولید انیمیشن رستم وسهراب سه سال به طول انجامیده و بیش از ۴۰ نفر روی این پروژه کار کرده‌اند و هدف از تهیه این اثر آشنایی کودکان ایرانی با شخصیت‌های ایرانی است.

اکران انیمیشن رستم و سهراب قرار است ماه آینده(پس از ایام سوگواری ماه محرم-تاسوعا و عاشورا) به سرپرستی سینما آزادی تهران ، آغاز می‌شود.

بیش از ۲۸ شرکت بزرگ توزیع انیمیشن دنیا در جشنواره کن خواستار خریداری امتیاز توزیع انیمیشن “رستم و سهراب” بودند که این امر حکایت از قابلیت‌های بروجرد در تولید انیمیشن در تراز جهانی و مطابق با استانداردهای بین المللی دارد.

 اکران انیمیشن رستم وسهراب

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>