عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نگاه متفاوت رمانو باتالیا به عشق در سه اثر

نگاه متفاوت رمانو باتالیا به عشق در سه اثر

۴

خرداد

۹۳

نگاه متفاوت رمانو باتالیا به عشق در سه اثر

سه اثر داستانی از رمانو باتالیا (نویسنده ایتالیایی) با ترجمه محبوبه خدایی از سوی نتشارات هدف نوین منتشر شد.

آثار رمانو باتالیا

«رزی از دریا»، «سکوت آسمان» و «با چشمان تو»، نام سه داستان رمانو باتالیا است که این آثار مفاهیم شاعرانه و فلسفی را دربر می‌گیرد.

زمینه و تم مشترک هر ۳ کتاب، عشق است. شاید بیان این جمله، کلیشه‌ای به نظر بیاید. چون رمان‌های زیادی هستند که درباره عشق نوشته می‌شوند. اما در واقع یکی از زمینه‌های مشترک این ۳ کتاب و در واقع مهم‌ترین‌شان، عشق است. در پشت جلد هر ۳ اثر، رمانو باتالیا شاعر فیلسوفی معرفی شده که با فروتنی و به شیرینی کوچک، رازهای بزرگ زندگی را آشکار می‌کند. این کتاب‌ها نثر شاعرانه و محتوای فلسفی دارند. عشق هم مهم‌ترین مفهوم فلسفی است که در کنار دیگر مفاهیم فلسفی ۳ اثر مذکور، به آن پرداخته شده است.

لنتشار داستان‌های رمان-باتالیا

«با چشمان تو»، داستانی‌تر از ۲ کتاب دیگر است. چون «سکوت آسمان» و «رزی از دریا»‌ از زبان راوی اول شخص که همان باتالیا باشد، روایت می‌شوند و در واقع ذکر خاطرات او هستند. اما «با چشمان تو» راوی دانای کل دارد که مشغول گفتن قصه پیوند چشمان دختر جوانی است که موجب می‌شود دنیا را از دریچه چشمان اهداکننده ببیند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = بیست چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>