عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » انتشار رمان برپا

انتشار رمان برپا

۲۷

مهر

۹۳

انتشار رمان برپا

« برپا » اثر مریم راهی، بیانگر سبک زندگی اسلامی در رمانی عاشقانه است که مهر ماه از سوی انتشارات نیستان منتشر شده است.

رمان برپا ،  اولین اثر داستانی از راهی است که انتشار یافته ، اما از نظر شیوه و سبک نگارش، او بدون شک از پایه‌گذاران شیوه‌ای تازه در ادبیات داستانی نسل نو ایران به شمار می‌آید که می‌توان از آن به عنوان ادبیات مروج سبک زندگی اسلامی ایرانی یا ادبیات اخلاق‌مدار یاد کرد.

رمان  برپا ، نثری شاعرانه ایی دارد و نویسنده در هیچ کجای داستان تفکر خودش را به خورد مخاطبش نداده است.

 برپا ، نماینده یک زندگی ساده و در عین حال پرشور در جامعه هزار رنگ امروز ماست. نماینده‌ای که سعی دارد تا به بیننده خود بگوید در بدیهی‌ترین و ساده‌ترین رویدادهای زندگی پیرامونی‌مان نیز می‌توان نگاهی انسانی و دین‌مدارانه داشت و بر پایه همان نگاه، دید، حرف زد، استنتاج کرد و در نهایت به عمل رسید.

رمان برپا ، با این حال رمانی شعارزده به شمار نمی‌رود. نویسنده کتاب در مقام یک زن به خوبی با ظرائف و زوایای نگاه به زندگی از منظر یک زن آشناست. راهی، جهان‌بینی زنان در زندگی را می‌شناسد و مانند خمیر مایه‌ای در درون دستانش برای مواجه کردن شخصیت‌های داستانی با رویدادهایی که مورد نظر دارد از آنها بهره می‌برد. تصویری که وی از زن در این رمان می‌سازد تصویری است منطقی، معقول و ساده و در عین حال سالم از یک زن ایرانی و مسلمان که در چهارچوب‌های زندگی شهری و آپارتمانی امروز زندگی می‌کند؛ تارک دنیا نیست، مهمانی می‌رود، دوستی می‌کند، عاشق می‌شود و در عین حال زندگی سالم و دین‌مدارانه دارد. الگوی زیستی رها در این رمان به معنی کامل الگویی آموختنی برای تمامی مخاطبانی است که فکر می‌کنند این چهارچوب زیستی در عمل و خارج از شعار امکان تحقق ندارد.

این رمان، در ۲۶۶ صفحه و قیمت ۱۵,۵۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است .

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>