عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان بی نام

انتشار رمان بی نام

۲۹

مهر

۹۳

انتشار رمان بی نام

رمان بی نام ، نوشته جاشوا فریس ، نویسنده جوان آمریکایی و برنده جایزه پن با ترجمه لیلا نصیری‌ها ، توسط نشر ماهی منتشر شد.

جاشوا فریس از نویسندگان جوان نسل نو ادبیات آمریکا است که با تالیف رمان «آنگاه به پایان رسیدم» که نخستین اثر وی نیز به شمار می‌آید، توانست جایزه «پن» آیالات متحده آمریکا را در سال ۲۰۰۷  از سوی بنیاد همینگوی به خود اختصاص دهد.

او در رمان بی نام ، به سراغ تناقضات موجود در زندگی انسان رفته که باعث از دست رفتن تمامی چهارچوب‌های زندگی وی می‌شود.

 بخشی از رمان بی نام :

داشت خانه و زندگی‌اش را از دست می‌داد، آن لذت ناب مام کردن را، آن قابلمه‌های مسی را که بالای سکوی وسط آشپزخانه آویزان بود، خانواده‌اش را- دوباره خانواده‌اش را از دست می‌داد. میان چهارچوب در ایستاد و به دقت همه چیز را ورانداز کرد. قدرشان را نداشته بود. چطور این اتفاق دوباره افتاده بود؟ به خودش قول داده بود قدر همه چیز را بداند و حالا لحظه‌ای را به یاد نمی‌آورد که این قول جایش را به روزمرگی داده بود. بعید بود در یک لحظه اتفاق افتاده باشد. کلیدهایش را انداخت روی میز کنسول و کفش‌هایش  را بر خلاف عادت روی قالی کناره ایرانی در آورد، همانی که با جین در سفرشان به ترکیه خریده بودند. یک هفته‌ای را در ترکیه گذرانده بودند و یک هفته هم در مصر. همیشه لابه‌لای کارهایشان مسافرت هم می‌ىفتند. مقصد بعدی‌شان گشت و گذاری بود در دنیای وحش کنیا اما  حالا مجبور بوند  سفر را به تعویق بیاندازند.

نشر ماهی ، رمان بی‌نام را در ۳۰۷ صفحه با قیمت ۱۶ هزار تومان منتشر و به بازار کتاب عرضه داشته است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>