عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان”هست یا نیست”

انتشار رمان”هست یا نیست”

۱۰

اسفند

۹۲

انتشار رمان”هست یا نیست”

رمان”هست یا نیست” نوشته سارا سالار با همکاری نشر چرخ منتشر شد.

رمان”هست یا نیست”

این رمان درباره زندگی زنی است که در آستانه چهل‌سالگی قرار دارد؛ این داستان چندین مرحله از زندگی این زن در دوران متعدد از جمله گذشته، حال و روزهای رسیدن به میان سالی(۴۰ سالگی) را روابت می‌کند.

بخشی از داستان

دهانم را کج می‌کنم و دوباره ادای خودم را درمی‌آورم، همان جاودانگی‌یی که وقتی توی عشق پیداش نمی‌کنی توی بچه‌دار شدن دنبالش می‌گردی. فکر می‌کنم پسر من ادامه‌ی من نیست، پسر من یک آدم دیگر است، آدمی که فقط نصفی از ژن‌های مرا با خودش دارد، اما پسر من، من نیست، پسر من آدمی است که بیشتر وقت‌ها این حس را بهم می‌دهد که ما دوتا چه‌قدر از هم دوریم.

گفته‌های سارا سالار را درباره رمان”هست یا نیست” می‌خوانیم:

روزگاری بود که می‌گفتند زن سی‌ساله دیگر در اوج پختگی است، آن‌قدر که بالزاک هم “زن سی‌ساله” را در همین حال‌واحوال می‌نویسد. اما زندگی مدرن این تجربه کردن‌ها را به تعویق انداخته و به‌نظرم، حالا این چهل‌سالگی است که چنین شرایطی را می‌طلبد؛ زنی که در اوج پختگی پا به میان‌سالی هم گذاشته و این میان‌سالی شاید فراموش شدن را همراه خودش بیاورد. راوی من به‌یکباره در آستانه‌ى ۴۰سالگى فاصله‌ى خود را با سال‌های رفته احساس مى‌کند و در شرایط جدیدى قرار مى‌گیرد.

سارا سالار

گفتنی است سارا سالار برای اولین رمان خود به نام “احتمالاً گم شده ام” برنده جایزه ادبی گلشیری شده است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 9 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>