عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد رمان هیچ وقت

نقد رمان هیچ وقت

۶

آبان

۹۳

نقد رمان هیچ وقت

رمان هیچ وقت نوشته لیلا قاسمی، روز پنج شنبه(۸ آبان ماه) ساعت ۱۵ در کتابسرای چستای کرج نقد و بررسی می‌شود.

 نشست نقد و بررسی رمان هیچ وقت با حضور لیلا قاسمی، تعدادی از نویسندگان و منتقدان همچون:ن سیروس نفیسی، مجتبی گلستانی، هادی نودهی، مسعود پهلوان‌بخش، مجید واحدی، ابراهیم دمشناس، ابراهیم مهدیزاده، پریا نفیسی و … برگزار می‌شود.

این اولین کتابی منتشر شده لیلا قاسمی است و او درباره‌ی ویژگی‌های این رمان باید گفته:

 تِم اصلی داستان درباره‌ی تأثیر روزگار جنگ در زندگی آدم‌هاست، این‌که سال‌ها بعد آدم‌هایی که کودکی‌شان را در گیرودار جنگ گذرانده‌اند، گرفتار تأثیر جنگ و حواشی‌اش می‌شوند، مسئله‌ای‌ست که در این رمان با آن درگیر بودم، سعی کرده‌ام مسائلی همچون ترس‌ها و حس گناه را در بخش‌هایی از این رمان ریشه‌یابی کنم.»

نویسنده‌ی «هیچ‌وقت» درباره‌ی شخصیت‌های این رمان اضافه می‌کند: «داستان در تهران می‌گذرد، در واقع محور اصلی مواجهه‌ی دو زن با یکدیگر بعد از بیست سال است و به‌زودی پای نفر سومی هم به میان می‌آید و از دل رویارویی و گفت‌وگوهای این سه، رمان جان می‌گیرد و پیش می‌رود.»

بخشی از رمان هیچ وقت

«مامان مُرده بود. یک روز که داشت از کوچه رد می‌شد رفته بود زیر ماشین. صدای ترمز که آمده بود و پشتش دادو‌بی‌داد، دویده بودم دم در. گوشه‌ی مانتوِ کرمش که آن‌قدر ازش بدم می‌آمد از زیر چرخ ماشین پیدا بود و باریکه‌ی خون راه افتاده بود تا بریزد توی جوی کنار پیاده‌رو. جیغ کشیدم و خودم را انداختم رویش. صداش می‌کردم و به چشم‌هاش نگاه می‌کردم که مات جایی را نگاه می‌کرد. می‌زدم توی صورتش و التماس می‌کردم که به من نگاه کند. که نباید من را، تینا را تنها بگذارد. “نه مامان، منو تنها نذار، نه، نه، تو نباید بمیری.” همسایه‌ها بلندم کردند. هر چه فحش بلد بودم جیغ می‌زدم سمت راننده که چمباتمه زده بود کنار مامان و می‌زد توی سرش. آمبولانس آمد. پلیس آمد. بابا آمد و مامان را بردند.»

علاقه مندان برای شرکت در نشست نقد رمان هیچ وقت می‌توانند در زمان یاد شده به نشانی کرج، عظیمیه، بلوار کاج، نبش پامچال، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>