عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نشست نقد و بررسی مجموعه شعرهای روجا چمنکار

نشست نقد و بررسی مجموعه شعرهای روجا چمنکار

۲۴

فروردین

۹۳

نشست نقد و بررسی مجموعه شعرهای روجا چمنکار

مجموعه شعرهای تازه روجا چمنکار(«راه رفتن روی بند» و «مردن به زبان مادری») روز جمعه(۲۹ فروردین ماه)، ساعت ۱۶ تا ۱۸ در کافه”مون” نقد و بررسی می‌شود.

مجموعه شعرهای روجا چمنکار

در برنامه نشست نقد و بررسی مجموعه شعرهای «روجا چمنکار»، «محمدعلی سپانلو» و «رضا حیرانی» حضور خواهند داشت.

راه رفتن روی بند

«راه رفتن روی بند» عنوان تازه‌ترین مجموعه‌ای است که شعرهای چند سال اخیر شاعر را در خود جای داده است.

در بخش اول این مجموعه سی و یک شعر گنجانده شده است و در بخش دوم با عنوان «صبح‌نامه‌هایی برای صبحانه» نیز ۱۶ شعر دیگر آمده است. «راه رفتن روی بند» حال‌وهوایی آشنا دارد و برای خواننده‌ای که پیش‌تر مجموعه شعرهایی همچون «مردن به زبان مادری» را خوانده است، این شعرها غریبه نیستند. شعرهای مجموعه‌ی جدید چمنکار دوباره با زبانی ساده به استقبال تصاویر بدیعی رفته‌اند که شاعر به زبان ساده از زیستن ترسیم می‌کند. همچنین تکرار در یک سطر، یا تکرار سطری خاص و استفاده از زبان هجو، از جمله ویژگی‌های کتاب حاضر است.

نقد مجموعه شعرهای مردن به زبان مادری روجا چمنکار

مردن به زبان مادری

مجموعه شعر «مردن به زبان مادری» چمنکار هم چندی پیش از «راه رفتن روی بند» منتشر شد و موفق به دریافت و نامزدی جوایز بسیاری همچون جایزه‌ی شعر خبرنگاران، جایزه‌ی شعر خورشید و انجمن شاعران جوان شد.

چمنکار با اولین مجموعه‌شعر خود نشان داد که رابطه‌ای قوی بین او و زادگاه‌اش برقرار است. «رفته بودی برایم کمی جنوب بیاوری»‌ نام اولین مجموعه‌شعر چمنکار است، و همین‌طور که پیداست، این نام ریشه‌ای در جنوب- بوشهر- دارد.

مجموعه شعر «مردن به زبان مادری» نسبت به مجموعه‌های دیگر چمنکار به تکنیک و فرم گرایش بیشتری نشان داده و ساخت و بیان شعری‌اش کمی متفاوت‌تر است و توانسته زیبایی بیان و حس موجود در مجموعه‌های قبلی را نیز حفظ کند به‌دلیل دید سینمایی شاعر آن المآن‌های روایی بسیاری دارد.

آدرس: تهران٬ خیابان شریعتی٬ ظفر٬ مرکز خرید نگین

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + شش =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>