عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان “روزگار تفنگ”

انتشار رمان “روزگار تفنگ”

۲۰

مرداد

۹۳

انتشار رمان “روزگار تفنگ”

رمان “روزگار تفنگ” نوشته حبیب خدادادزاده، با همکاری نشر آموت منتشر شد.

روزگار تفنگ

این اثر اولین رمان حبیب خدادادزاده است با تم ضد استبدادی و تاریخی که برنده جایزه چهارمین دوره رمان اول ماندگار نیز شده است.

روزگار تفنگ، به رویدادی تاریخی در جنوب ایران که حدود یک قرن از آن می‌گذرد توجه دارد و روایت کننده داستان شورش فردی است به نام نعمت-اهل دزفول-(نعمت علایی) که در برابر این تفکر انگلیسی‌ها که می‌گفتند: مردم هر چه گرسنه‌تر باشند، کمتر عصیان می‌کنند، به پا می‌خیزد و با تفنگش در برابر آن‌ها می‌ایستد.

رمان روزگار-تفنگ

به گفته حبیب خدادادزاده:

 این رمان «نعمت علایی» در روزگار تفنگ شخصیتی حقیقی است که یک قرن پیش با انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها جنگید و روزگاری از سردشت و شهیون تا دزفول زیر سم اسب‌های او و یارانش بود که غیرتمندانه از ناموس این مردم دفاع کردند و در این راه جان دادند و به همین خاطر رمان «روزگار تفنگ» داستان یکی از سَمبل‌های مبارزاتی جنوب ایران علیه بیگانگان است.

رمان پیرامون یکی از شخصیتهای تاریخی دزفول در یک صد سال اخیر است ( نعمت علایی) یک قرن پیش در مقیاسی شبیه میرزاکوچک خان یا مثلا رئیس علی دلواری با انگیزه‌هایی شبیه آنان. با یک اسب و یک تفنگ و دوستانش به کوههای اطراف دزفول می‌زند و از سردشت و شهیون تا قلب دزفول را زیر سم اسبهایشان می‌گیرند و با آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و روس‌هایی که در این شهر مستقر بوده‌اند می‌جنگند ، عاشق می‌شود و دست آخر هم کشته . بخش زیادی از رمان از حقیقت الهام گرفته است و البته از صافی ذهن داستان پرداز خدادادزاده هم گذشته است . رمان جذابی است که خواندن دارد زبان و نثر نویسنده مثل هیچ کس نیست و تا ندارد . البته باید خوانده و قضاوت شود دوستان این حوالی می‌توانند آن را از کتابفروشی‌های رشد و معراج دزفول تهیه کنند.

شماره‌های خرید تلفنی کتاب:

۶۶۴۹۶۹۲۳

۸۸۴۹۰۳۹۲

۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>