عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رونمایی از «جای پای جلال» در جشن کتاب مهر

رونمایی از «جای پای جلال» در جشن کتاب مهر

۲۳

شهریور

۹۳

رونمایی از «جای پای جلال» در جشن کتاب مهر

کتاب «جای پای جلال» نوشته مهدی قزلی، رئیس بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در نخستین نشست «جشن کتاب مهر» در بعد از ظهر ، شنبه ۲۲ شهریور ماه در خبرگزاری مهر رونمایی شد.

«جای پای جلال» دربرگیرنده تک‌نگاری‌های قزلی از سفرش به شهرهایی است که آل‌احمد هم به آنجاها سفر کرده و شرحی از واقعیت‌های مردم‌شناختی و اجتماعی آن را در آثار خود منتشر کرده است.

رونمایی از «جای پای جلال» در جشن کتاب مهر

در این کتاب میزان آشنایی و ارتباط مردم با آل‌احمد را سال‌ها پس از سفرهای آل‌احمد به این مناطق و نیز تغییر سیمای جغرافیایی و مردمان هر یک از این شهرها به تصویر کشیده است. این کتاب نخستین اثری است که از سوی انتشارات رسانه مهر وابسته به خبرگزاری مهر و با همکاری انتشارات سوره مهر منتشر شده.

در این نشست ، رضا مقدسی مدیر عامل سابق خبرگزاری مهر در سخنانی با اشاره به طرح و ایده ابتدایی تولید این اثر توسط فرشاد مهدی پور مشاور خود در خبرگزاری مهر، خاطر نشان کرده که، یکی از مهمترین ویژگی‌های این طرح یاد آوری جلال آل احمد و ویژگی‌های بارز وی در نگاشتن بود. آل احمد به عنوان روشنفکری بود که با بدنه جامعه پیوسته و همواره مسائل مردم را سرمایه ، مساله خود می‌دید که چنین نکته‌ای را کمتر در فرد دیگری سراغ داریم.

مقدسی در ادامه سخنان خود ، یکی از ویژگی‌های بارز این اثر را  توجه به ایران و ایرانگردی عنوان کرد و  افزود، این کار قرار بود در مراحل بعدی مناطق دیگری را نیز شامل بشود که با پایان یافتن دوره مدیریتی من عملا ناتمام ماند.

وی همچنین مهدی قزلی را دارای قلمی سلیس و جذاب دانست،که باعث شده  رهبر انقلاب اسلامی بر کتاب پنجره‌های تشنه قزلی تقریضی بنگارند که مایه خوشبختی است زیرا این تصور را که رهبری تنها بر کتاب‌های دفاع مقدس یادداشت می‌نویسند را بر هم می‌زند.

رونمایی از «جای پای جلال»

در مراسم رونمایی از کتاب «جای پای جلال» که با نام «جشن کتاب مهر» برگزار شد، چهره‌هایی مانند مهدی قزلی، نویسنده این اثر، رضا مقدسی مدیر عامل سابق خبرگزاری مهر و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری مدیرعامل مجتمع فرهنگی سرچشمه  حضور داشتند.

عکس: محمدرضا عباسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>