عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رونمایی از رمان رفیق پانجونی

رونمایی از رمان رفیق پانجونی

۶

بهمن

۹۲

رونمایی از رمان رفیق پانجونی

رمان رفیق پانجونی نوشته یرواند اُتیان(طنز نویس ارمنی)، با ترجمه آندرانیک خچومیان، روز سه شنبه(۸ بهمن ماه) اعت ۱۸ تا ۲۰ در کتاب فروشی افق رونمایی و نقد می‌شود.

درباره رمان رفیق پانجونی

این کتاب مجموعه‌ای از ۱۲ نامه است که زبان اصلی آن‌ها نزدیک به لهجه ارمنی قفقازی‌هاست. اتیان در مقدمه‌ای که برای رفیق پانجونی نوشته است، اشاره کرده که:

اگر سارق ادبی بودم، نمی‌بایستی این چند خط را توضیح می‌نوشتم. باید بی‌سر و صدا این مجموعه نامه‌ها را که اتفاقی به دستم رسیده، به خود منتسب می‌کردم، اما قصد دارم آن‌ها را از طریق «بیوزاندیون»(روزنامه‌ای که این نامه‌ها در آن چاپ شده‌اند) سلسله‌وار به گوش جامعه برسانم.این رمان داستان زندگی یک فعال انقلابی است که با برخی بی‌فکری‌ها اوضاع حزب را بر هم می‌ریزد.

این رمان درباره پسربچه‌ای است که زیاد حرف می‌زند و معمولا فعل‌ها و کارهایی را که انجام می‌دهد برعکس بیان می‌کند و در نهایت پدر او که از دستش خسته شده، وی را برای تحصیل به کشوری دیگر می‌فرستد و در این کشور دوستی‌اش با فردی فعال در حزب، زندگی او را تغییر می‌دهد. پانجونی از سوی دوستش به حزبی می‌پیوندد و ماموریت می‌یابد که به روستایی برود اما کارهایش سبب می‌شود مردم روستا وضعیت بسیار بدی را تجربه کنند.

*لازم به ذکر ایت که در جلسه نقد و رونمایی رمان رفیق پانجونی اساتیدی چون: آندرانیک سیمونیان، رییس دانشکده‌ زبان و ادبیات ارمنی دانشگاه آزاد و بهزاد صدیقی، منتقد تئاتر و رئیس کانون نمایش‌نامه‌نویسان و مترجم کتاب، حضور خواهند داشت.

آدرس: تهران، خیابان انقلاب،‌ نرسیده به خیابان وصال، نبش کوچه‌ اسکو، کتاب فروشی افق

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>