عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رونمایی مجموعه شعرهای جهان

رونمایی مجموعه شعرهای جهان

۱۲

مهر

۹۳

رونمایی مجموعه شعرهای جهان

دو کتاب شعر از مجموعه «حرف‌های همسایه» روز جمعه(۱۱ مهر ماه) در شهر کتاب ابن سینا با حضور احمد پوری، علی عبداللهی و احسان مهتدی، از سوی انتشارات دیبایه منتشر شد.

مجموعه شعرهای جهان

این دو مجموعه شعر عبارتند از:

سکوت آینده من است:عاشقانه‌های اریش فرید و اشعار دیگر، گزینش و ترجمه‌ علی عبداللهی

آشوب النگوها: ۱۲۵ عاشقانه مدرن جهان،  گزینش و ترجمه احسان مهتدی

سکوت آینده من است

شامل شعرهایی است از فرید، از میان انبوه آثار وی که بیشتر تن به ترجمه می‌دهند.

عبداللهی در مقدمه کتاب آورده است:

«در گام نخست قرار بود مجموعه حاضر فقط در بردارنده عاشقانه‌های فرید باشد، با پیگیری این هدف و انتخاب عاشقانه‌هایی که از او بنا به ملاحظاتی که می‌دانم و می‌دانید، قابل ترجمه‌اند، شعرهای عاشقانه این دفتر پدید آمد. اما سرانجام دریغم آمد خواننده را از لذت آشنایی با ساحت‌های دیگری که این شاعر اتریشی در آن گام زده و از قضا مهم و خواندنی هم هست، محروم کنم. در نتیجه کتاب حاضر با این ترکیب و این میزان شعر فراهم آمد…»

آشوب النگوها

مجموعه‌ی ۱۲۵ شعر عاشقانه‌ی مدرن است از بیست و چند کشور جهان: آلمان، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، ایرلند، چک، فرانسه، فنلاند، مجارستان، هند و … که به نظمی الفبایی، نظر به تاریخ تولد شاعران هر کشور، گرد هم آمده است. بیش از ۴۰ شاعر کتاب از چهره‌های مطرح شعر جهان و در زبان فارسی شناخته شده هستند: گوته، ریلکه، پو، پلات، قبانی، لورکا، بلیک، جویس، نرودا، هرابال، بودلر، مالارمه، رمبو، الوار، برتون، پره‌ور،…و چیزی حدود ۸۰ شاعر نیز به مخاطب معرفی می‌شوند، که در عین لذت ناب ناشی از خواندن شعر‌ها ، می‌تواند مجموعه‌ی جامعی باشد برای هر خواننده‌ی علاقه‌مند به شعر جهان و هدیه‌ای مناسب برای کسانی که دوست‌شان دارید.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + = 16

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>