عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » “ریچارد سوم” در خانه موزه استاد انتظامی

“ریچارد سوم” در خانه موزه استاد انتظامی

۲۴

شهریور

۹۳

“ریچارد سوم” در خانه موزه استاد انتظامی

نمایش”ریچارد سوم” نوشته مهران رنجبر و به کارگردانی آیدا آب پرور با همکاری موسسه اندیشه ماهان به مدیریت امیر دژاکام، از روز یک شنبه(۳۰ شهریور ماه) در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی - سالن نام آوران تئاتر ایران به نمایش در می‌آید.

ریچارد سوم

نمایشنامه”ریچارد سوم” بر گرفته از نمایشنامه ولیام شکسپیر است و اجرایی است فانتزی-در فرم گروتسک- و روایتی از دیدگاه اسب ریچارد سوم.

نمایش ریچارد سوم

بازیگر

مهران رنجبر

ریچارد سوم (Richard III) نمایش‌نامه‌ای تاریخی اثر ویلیام شکسپیر است که داستان تراژیک به قدرت رسیدن شاه ریچارد سوم و سقوط وی را به پرده می‌کشد. به روایت شکسپیر وی مردی بدقیافه، گوژپشت، حیله‌گر و خشن و برادر پادشاه وقت از دودمان پلانتاجنت است که با خود عهد کرده به هر قیمتی شده صاحب تاج و تخت شود. نمایش‌نامه ریچارد سوم، پُرشخصیت‌ترین نمایش درمیان نمایش‌نامه‌های شکسپیر است و ماجراهای آن در اواخر سده شانزدهم میلادی براساس نحوه ظهور و سقوط شاه ریچارد سوم نوشته شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>