عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان”سامار” نوشته الهام فلاح

انتشار رمان”سامار” نوشته الهام فلاح

۱۸

فروردین

۹۳

انتشار رمان”سامار” نوشته الهام فلاح

رمان سامار نوشته الهام فلاح از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.

رمان سامار

الهام فلاح در دومین رمانش (سامار )به مسایل زنان توجه داشته و داستان زندگی دو زن را در زمان حال و زمان گذشته، با طرح فضایی جدید و به دور از کلیشه‌ها توصیف کرده است.

انتشار رمان سامار

گفته‌های فلاح را درباره کتاب می‌خوانیم:

در این کتاب در حقیقت دو داستان به‌طور موازی در کنار هم پیش می‌روند. یکی از داستان‌ها به شخصیت اصلی رمان و زندگی و دغدغه‌های زمان حال او اختصاص دارد و داستان دیگر به زنی متعلق به چند نسل قبل از او و در زمان ناصرالدین شاه می‌پردازد، اما وجه اشتراک این دو زن در ناتوانی آن‌ها در باروری است.

«سامار» دغدغه‌های مشترک این دو زن را که از عدم توانایی در فرزندآوری رنج می‌برند، به تصویر کشیده و برخورد متقابل مردان این دو دوران را در برابر این مساله روایت می‌کند.

بخشی از رمان سامار

… امشب می­روم و درست در همان لحظه­ای که لال و منگ به نور منعکس شده از پارچ استیل به سقف اتاق خیره مانده و صدای خس خس سینه­اش گچ دیوار را می‌خراشد و باز همان یک قسمت بی‌ارزش مغزش دارد کار می­کند آن هم مثل موتور ساعت دقیق و منظم، بالش را روی صورتش می­گذارم. فقط برای چند ثانیه. نه دست و پایی برای زدن دارد و نه جانی برای کندن. می­کشمش. هم خودم و هم چمان­بانو را. بمیرد برایش بهتر است. برای همه بهتر است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج − = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>