عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » هذیان‌های ساموئل بکت

هذیان‌های ساموئل بکت

۱۶

مهر

۹۳

هذیان‌های ساموئل بکت

چاپ سوم  مجموعه داستان”هذیان ها”نوشته ساموئل بکت با‌تر جمه نشمیل مشتاق و همکاری انتشارات افراز منتشر شد.

کتاب هذیان ها  ۸ داستان به نام های: سربرهنه، هورن (شیپوری) شب‌ها سر می‌رسید، پرنده‌ای در دوردست، پیش از آن‌که شروع شود، دست از آن شستم، فضای بسته، زمین پیر، ساکن، باز دوباره برای به پایان رسیدن، و نیز  تحلیلی از نیکولتا پیردو تحت عنوان “مکمل‌های آثار متعالی” درباره این اثر را شامل می‌شود.

 هر یک از هشت بخش کتاب شاید پاره‌هایی باشند از یک کابوس بزرگ که مجموعه‌ی کلی را شکل می‌دهند. خواننده‌ای که با سایر آثار بکت آشنایی- ولو سطحی- داشته باشد، در درک این متن‌ها با مشکل کمتری مواجه خواهد شد؛ چه در یکایک سطرهای کتاب، اشارت‌هایی به نوشته‌های قبلی بکت پنهان است. در این اثر، نویسنده از روی عمد و به‌دلیلی که بر دوستدارانش پوشیده نیست، ساختار نحوی نوشته‌ها را درهم ریخته و با خلق اثری غیرمنسجم، به‌شیوه‌ای نوین از داستان‌نویسی دست یافته است. گفتارجامع نیکولتا پیردو پیرامون اثر حاضر و تحلیل موشکافانه‌اش که در انتهای این کتاب آمده است، خواننده را قادر می‌سازد دیدی بازتر به ویرانه‌هایی داشته باشد که نویسنده سعی در آفرینش آن داشته است.

مجموعه داستان هذیان‌های ساموئل بکت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × = 54

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>