عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » بزرگداشت سعدی و سروانتس در شهر کتاب

بزرگداشت سعدی و سروانتس در شهر کتاب

۲۳

فروردین

۹۳

بزرگداشت سعدی و سروانتس در شهر کتاب

کز فرهنگی شمرهر کتاب قصد دارد مراسم بزرگداشت سعدی و سروانتس را در ساعت ۱۶ روزهای سه شنبه و چهارشنبه(۲۶ و ۲۷ فرودین ماه) -به کوشش مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب، مرکز سعدی‌شناسی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه کمپلوتنسه مادرید- برگزار نماید.

برنامه‌های شهر کتاب

برنامه‌هایی که شهر کتاب مرکزی برای مراسم بزرگداشت این دو سخنور در نظر گرفته عبارت است از:

سه شنبه(۲۶ فروردین): «سعدی و سروانتس: دو شهسوار سخن»/ ضیاء موحد، «سرگذشت ترجمه‌ گلستان به اسپانیولی»/ خواگین رودریگز بارگاس، «دن کیشوت: از خواندن تا خوانده شدن»/ عبدالله کوثری، «سروانتس و شکل جدید هویت: دن‌کیشوت در برابر آینه»/ مارکوس روکا سی‌یرا و «آن‌گاه که عشق فرا می‌خواند (نگاهی به اشعار سروانتس)»/ نجمه شبیری.

چهارشنبه(۲۷ فروردین):«گفتمان انتقادی در گلستان سعدی و دن‌کیشوت سروانتس»/ فرح نیازکار، «سفرهای دن‌کیشوت‌وار سعدی»/ محمد دهقانی، «عناصر شرقی و اسلامی در دن‌کیشوت»/ مریم حق‌روستا، «سیمای مسیح‌گونه‌ دن‌کیشوت»/ کاوه میرعباسی و «مفهوم جنون در دن‌کیشوت»/ علی فیض‌‌اللهی.

بزرگداشت سعدی در شهرکتاب

 علی‌اصغر محمدخانی( معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب) در رابطه با برگزاری مراسم بزرگداشت سعدی گفته است :

از سال ۹۱، هر ساله به مناسبت روز بزرگداشت سعدی، همایش بررسی آرا و آثار سعدی با آرا و آثار یکی از شاعران و نویسندگان برجسته‌ جهان که مظهر زبان آن کشور است، برگزار می‌شود. این همایش‌ها تا سال ۱۴۰۰ ادامه دارد و سعدی به عنوان مظهر زبان فارسی، صلح و انسان دوستی در ادبیات فارسی به جهانیان معرفی و متقابلا ادبیات دیگر کشورها در ایران تحلیل و بررسی می‌شود.

لازم به یادآوری است که شرکت در مراسم بزرگداشت سعدی و سروانتس برای عموم  آزاد است و دوستداران شرکت در این برنامه می‌توانند به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم(مرکز فرهنگی شهر کتاب ) مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>