عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » سومین جشنواره سفرنگاری ناصر خسرو

سومین جشنواره سفرنگاری ناصر خسرو

۱۱

مرداد

۹۳

سومین جشنواره سفرنگاری ناصر خسرو

سومین جشنواره ملی سفرنگاری ناصر خسرو از روز یک شنبه( ۱۲ مرداد ماه)، ساعت ۱۵،  در کتابخانه و موزه ملک برگزار می‌شود و این جشنواره تا روز جمعه(۱۷ مرداد ماه) ادامه خواهد داشت.

جشنواره ملی سفرنگاری ناصر خسرو

سومین دوره از جشنواره سفرنگاری ناصر خسرو با هدف گسترش فرهنگ ثبت و انتقال تجربه سفر و با در نظر گرفتن جایگاه عکس به عنوان یکی از مهم‌ترین اشکال سفرنگاری از زمان ابداع عکاسی تا به امروز،با مشارکت هنرمندان حرفه‌ای و آماتور عکاسی برگزار خواهد شد.

برنامه‌های جشنواره سفرنگاری

یک شنبه(۱۲ مرداد): سخنرانی دکتر گودرز رشتیانی درباره «سفرنامه ابی‌دلف به سرزمین‌های شمالی» و دکتر محسن جعفری مذهب درباره «سفرنامه ناصرخسرو»

همچنین سومین جشنواره ناصرخسرو سپس از روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ خورشید با گشایش نمایشگاه عکس‌های منتخب سومین جشنواره، کار خود را در موزه هنرهای دینی امام علی علیه‌السلام ادامه می‌دهد و سرانجام، جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ خورشیدی با تقدیر از نصرالله کسرائیان، عکاس مجموعه«عشایر ایران» و «تخت جمشید» با همکاری مهرداد بهار پایان خواهد یافت.

جشنواره سفرنگاری

دبیر سومین جشنواره سفرنگاری ناصرخسرو که سفرنگاری را راهی برای بالابردن سطح درک و دانش گردشگران و رونق گردشگری فرهنگی دانسته و درباره همگانی شدن سفرنگاری گفته:

همگانی شدن سفرنگاری، اتفاق خوشایندی است چون با این روش می‌توانیم داده‌های مختلفی که در مناطق گوناگون وجود دارد را گردآوری کنیم؛ جاذبه‌های تاریخی و طبیعی و فرهنگی را به یکدیگر بشناسانیم و سطح آگاهی عمومی را بالا ببریم و بکوشیم تا سفر تنها جنبه تفریحی نداشته باشد و وسیله‌ای باشد برای افزایش درک و آگاهی ما. این‌گونه است که به شکل‌گیری و رونق گردشگری فرهنگی کمک می‌کنیم.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>