عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » سمفونی احمق ها

سمفونی احمق ها

۲۶

شهریور

۹۳

سمفونی احمق ها

نمایش سمفونی احمق‌ها بهمویسندگی  محمد جواد صرامی و با کارگردانی حسین شهبازی، از ۲۳ شهریور ماه  در فرهنگیرای نیاوران – سالن گوشه به نمایش در آمده است.

سمفونی احمق ها

بازیگران

سید حسام شریفی، مهناز افلاکیان، ابوالفضل جمشیدی، آزاده نوبهای، صادق ملکی، محمود سفری و سپیده آقانژاد

سمفونی احمق‌ها نمایشی است کمدی درباره رفتارهای غیر منطقی پادشاه کشور تخیلی” اقطاریوس”.

در این نمایش اتفاقاتی رخ می‌دهد که تنها یک سری آدم احمق از عهده انجام آن برمی آیند به همین علت نام «سمفونی احمق ها» برای نمایش انتخاب شده است.

وی در ادامه درباره نمایش گفته است:

نام شخصیتها و حتی زمان و مکان نمایش به شیوه‌ای فانتزی است تا جایی که در نمایش نام‌هایی مثل شفتل و کامبولی در کنار بلقیس، کاملیا و ماری قرار گرفته است. این نمایش درباره پادشاه سرزمین اقطاریوس است که برای اثبات این امر که میان پسرش و دختر جادوگر عشقی وجود ندارد اجلاسی برگزار می‌کند و از همه سرزمین‌ها می‌خواهد تا متخصصی را برای اثبات این عشق دروغین به این اجلاس بفرستند.

سمفونی احمق ها

این کارگردان تئاتر درباره مضمون این نمایش توضیح داد:

حرف اصلی این نمایش نقد قرار نگرفتن آدمها در جایگاه واقعی شان است. به عنوان مثال در طول نمایش به این نتیجه می‌رسیم که مثلا پادشاه اقطاریوس که زنی به نام ماری است در جای خودش قرار نگرفته و لیاقت پادشاهی را ندارد و یا در جمع متخصص‌هایی که برای اجلاس فراخوانده می‌شوند شاهد حضور یک نعل ساز در جایگاه یک دکتر فیزیوتراپ و یا یک دکترای تئاتر در جایگاه دربان دستشویی هستیم.

* بلیت‌های نمایش سمفونی احمق‌ها در گیشه فرهنگسرای نیاوران به فروش می‌رسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 1 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>