عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه سندروم کاشی گمشده

نمایشگاه سندروم کاشی گمشده

۶

آبان

۹۳

نمایشگاه سندروم کاشی گمشده

نمایشگاه آهو حامدی با عنوان سندروم کاشی گمشده از ۲ آبان ماه در گالری هما بازگشایی شده است.

آهو حامدی نام این مجموعه را از نام یک بیماری روانی گرفته، بیماری‌ای که بیمار در آن یک سری نقص را می‌بیند و تنها تمرکزش بر روی نداشته‌هایش است.

آثار این نمایشگاه از صفحه‌های شفافی (plexiglass) ساخته شده‌اند که موضوع از درون آن‌ها بریده شده و از دیدن جای خالی موضوع دیدن آن ممکن می‌شود. از تابیدن نور گالری بر این آثار شفاف تصویر رنگ و سایهٔ خطوط برش بر زمینهٔ سفید پشت آن‌ها می‌افتد. هرکدام از آثار با رنگ خود ساخته شده اما هر کدام از آن‌ها اثری تک رنگ است، آبی، قرمز، سبز، زرد و بی‌رنگ. بعضی آثار شکل بسیار ساده و خلاصه‌ای دارند مانند تابلویی که “خفاش سفید” (white bat) نام گرفته است. تنها یک فرم کلی با دو گوش از میان کادر بریده شده است. یا تابلویی که “مزرعه” (farm) نام دارد و و مزرعه در آن به صورت سمبلیک با یک موتیف سادهٔ تکرار شونده رسم شده است. این خلاصگی شاید بتواند این آثار را به هنر مینیمالیستی نزدیک کند. هنرمند در این آثار با استفاده از تضاد میان بودن و نبودن موضوعات خود را ترسیم می‌کند. تنها یک مرز میان این دو که در مقابل مخاطب قرار دارد. این هم وجه دیگری از خلاصه بودن و سادگی در بیان است که باز ممکن است بر مینیمال بودن آثار صحه گذارد…

نمایشگاه سندروم کاشی گمشده

آهو حامدی هنرمندی ست که با پرتره‌های آب مرکبی و آبرنگی‌اش شناخته می‌شود تاکنون مجموعه‌های متعددی از طراحی نقاشی‌هایش در مونترال ، تهران ، زوریخ ، دبی و تورنتو به نمایش درآمده است . اینبار سری متفاوتی از نقاشی حجم‌های او با عنوان ” سندروم کاشی گمشده ” در گالری هما به روی دیوار خواهد رفت . خودش درباره‌ی انتخاب این موضوع و مفهوم فقدان در این استند – نقاشی می‌گوید : ” عنوان نمایشگاه حاضر را ازنام بیماری روانی سندرم کاشی گمشده انتخاب کرده‌ام ، بیمار دراین سندرم نواقصی را می‌بیند، نقصانی که به نظرم ظرفیت و مزیت نیز می‌تواند باشد.

گالری هما تا ۱۱ آبان ماه پذیرای بازدید کنندگان است و علاقه مندان می‌توانند به نشانی تهران، آدرس کریم خان،خیابان سنایی،کوچه چهارم غربی،پلاک ۸، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>