عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » مجموعه داستانی سن نفرت انگیز

مجموعه داستانی سن نفرت انگیز

۲۲

مهر

۹۳

مجموعه داستانی سن نفرت انگیز

مجموعه داستانی سن نفرت انگیز با ترجمه آرتوش بوداقیان از سوی انتشارات نگاه منتشر شد.

این مجموعه داستانی، هشت داستان کوتاه از نویسندگانی چون: لوئیجی پیرآندللو، آلبرتو موراویا، آلبرتو موراویا، یوا فومیو، جک لندن، ریموند کارور،آنتوان چخوف، هایاشی فومی‌کو، را شامل می‌شود.

حوادث و مضامین داستان‌های این مجموعه قریب به اتفاق از بی‌عدالتی و تبعیض و فقر تحمیلیِ نظام سرمایه‌داری بر زندگی مردمان زحمتکش و تهیدست حکایت دارد. با گذشت ده‌ها سال از تاریخ چاپ این داستان‌ها، با نگاهی به حال و روز فعلی جوامع عموماً بحران‌زده بشری اعم از به‌اصطلاح پیشرفته یا عقب نگهداشته شده، به عیان مشخص است که اوضاع چندان تغییری نکرده و دَر بر همان پاشنه می‌چرخد.

داستان ها

شب اول : لوئیجی پیرآندللو، بچه زیادی: آلبرتو موراویا،زالو: آلبرتو موراویا،سن نفرت انگیز:یوا فومیو، یک تکه گوشت : جک لندن، جعبه‌ها:ریموند کارور، ناطق زبردست : آنتوان چخوف، پایین شهر: هایاشی فومی‌کو

 تنها ادبیات است که می‌تواند ما را از بی‌رحمانه‌ترین و ملال‌آورترین جنبه زندگی یعنی “روزمرگی” دور کند. یک رمان خوب یا داستان‌های کوتاه به‌راحتی می‌تواند ما را از ملال تعطیلات، بیهودگی، روزمرگی و نکبت زنده بودن (به هر قیمت) و خیلی نکبت‌های دیگر دور کند و لختی در هزارتوهای روابط پیچیده‌ی بین انسان‌ها، حوادث، ماجراها، نامردی‌ها و نامرادی‌ها (که یحتمل وجه مشابهی هم با زندگی خودمان دارند) به تفکر و تامل برانگیزد. چخوف بزرگ می‌گوید نشان دادن دردها خود نیمی از درمان آن‌هاست.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 42

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>