عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » سهم من از دریا

سهم من از دریا

۲۷

مهر

۹۳

سهم من از دریا

مجموعه داستانی سهم من از دریا نوشته ژیلا تقی زاده(نویسنده، نمایشنامه ­نویس و نقاش معاصر) از سوی انتشارات نیستان منتشر شد.

 قالب ۱۳ داستان کوتاه در یک مجموعه گرد هم آمده است. داستان­هایی که گاه از شدت کوتاه بودن خوانشی کمتر از چند دقیقه را پیش روی مخاطب می­ گذارند و گاه با وجود حجم کم ساعت­‌ها می­ تواند مخاطب را پیش روی خود نگاه دارد.

 زندگی از منظر تقی ­زاده در این داستان­ها چیزی جز برش­‌های رنگین از زیستنی ساده و روزمره نیست، با این تفاوت که نویسنده این داستان­های کوتاه سعی دارد به مخاطبش بفهماند که می­ توان هر رویداد هر چند ساده و روتین را با رنگ و لعابی بکر و منحصر به فرد نمایش داد.

کتاب سهم من از دریا

 داستان­های تقی زاده نقاشی­‌های رنگارنگی هستند از برش­هایی کوچک از زندگی که هر کدام از این برش­ها از زاویه دید بخشی از رویدادهای زندگی روزمره با مخاطب صحبت می­ کند. گاهی از منظر آشپزی در یک ساعت خلوت، گاهی از منظر بیماری که شاهد جراحی شدن و بازگشت دوباره ­اش به زندگی است، گاهی از منظر یک تصویر قدیمی از مادری که به شدت سنتی است و این سنتی بودن را نویسنده با نگاهی شاعرانه و نه مغلق روایت کرده است، گاهی از منظر بیماری که در دندانپزشکی با اینکه می­ داند بیماری­‌اش از درون دندان است مشغول آراستن روی آن است و…

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>