عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد و بررسی رمان”سگ سالی”

نقد و بررسی رمان”سگ سالی”

۱۹

اسفند

۹۲

نقد و بررسی رمان”سگ سالی”

رمان”سگ سالی” نوشته بلقیس سلیمانی” روز سه شنبه(۲۰ اسفند ماه)، ساعت ۱۶:۳۰ در فرهنگسرای انقلاب اسلامی، نقد و بررسی می‌شود.

در جلسه نقد و بررسی رمان سگ سالی، بلقیس سلیمانی، زهرا زواریان و مجید قیصری، حضور خواهند داشت و عباس غزالی-بازیگر- بخش‌هایی از رمان را همراه با موسیقی خواهد خواند.

رمان سگ سالی

رمان دارای ۲۶ فصل است و اتفاقات داستان در سال‌های دهه ۶۰ رخ می‌دهد .

داستان «سگ‌سالی» از واقعیت و حقایق تاریخی برگرفته شده است که در خراسان جنوبی رخ داده‌اند، اما به گفته سلیمانی چون اصلیت او کرمانی است، این حوادث را به محل زندگی خود آورده و روایتی از این منظر ارائه داده است.

نقد رمان سگ-سالی

بخشی از رمان

از آن گذشته نادعلی بی‌کله بود. از همان بچگی بی‌کله بود. این نوع موتورسواری مطمئنا کار دست‌شان می‌داد آن‌ هم کجا، تو کوه‌وکمر که احدی به فریاد آدم نمی‌رسد. خطرات راه‌، گشتی‌های پاسگاه‌ها و سپاهی‌ها، کله‌خری نادعلی، همه دست‌به‌دست هم می‌دادند که به علی‌آبادی‌ها فکر نکند. همیشه جایی وسط کوه‌و‌کمر موتورشان چپه می‌شد و خودشان ضربه مغزی می‌شدند یا دست‌کم دست‌و‌پای‌شان می‌شکست. از آن‌گذشته تمام راه از سرحد تا گرمسیری پر بود از ایستگاه‌ها و گشتی‌ها، هیچ‌وقت در خیالاتش به خیمه و خرگاه علی‌آبادی‌ها نمی‌رسید.

گاهی هم خودش را با هیبتی انسانی به سپاه گوران معرفی می‌کرد. ریشش را می‌تراشید. سبیل نمی‌گذاشت، سبیل نشانه است. او که چپ نبود، مسلمان بود. به خدا و پیغمبر و ائمه اعتقاد داشت….

* آدرس:  بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × = بیست هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>