عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » گزارش تصویری: سیستم گرون هلم

گزارش تصویری: سیستم گرون هلم

۳۰

تیر

۹۳

گزارش تصویری: سیستم گرون هلم

نمایش سیستم گرون هلم، به نویسندگی جوردى گالچران و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و بازی: الهام پاوه نژاد،سینا رازانی،امیرحسین رستمی،رضا مولایی، از اول تیر ماه در فرهنگسرای نیاوران – سالن خلیج فارس، به روی صحنه رفته است و مهلت اجرای آن تا ۸ مرداد ماه خواهد بود.

سیستم گرون هلم بر اساس ماجرایی واقعی نوشته شده است و برتری طلبی و حاکمیت(مفهومی خاص از موفقیت برای انسان)، از بین رفتن اصول اخلاقی در روابط انسان‌ها و… از جمله مسایلی است که به بوته نقد کشانده است.

سیستم “گرون هلم” در شکلی مدرن، یکی از قدیمی‌ترین الگوهای نمایشنامه‌نویسی را بازتعریف کرده است؛ انسان در برابر امر مقتدرِ پنهان (تقدیر، سیستم و…). این رویارویی بسیار شبیه رویارویی در یک تراژدی است، اما اگر در تراژدی مسئله تقدیر و رویارویی انسان با تقدیر بود؛ اگر قهرمان تراژدی با تخطی از تقدیر به شدت تنبیه می‌شد؛ اینجا انسان در برابر سیستمی در هم پیچیده‌ای از کارکرد اقتصاد و قدرت قرار دارد، که خود نقشی در آن ندارد و چونان انسان تراژدی تنها بازیگری بی قدرت در آن است.

تصاویر نمایش سیستم گرون هلم

تصاویر نمایش سیستم-گرون-هلم

تصاویر نمایش سیستم-گرون-هلم

تصاویر نمایش سیستم-گرون-هلم

تصاویر نمایش سیستم-گرون-هلم

تصاویر نمایش سیستم-گرون-هلم

عکس: مهرداد مسیحا

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>