عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » شاهکارهای هنر ایران در گالری نگاه

شاهکارهای هنر ایران در گالری نگاه

۳۰

تیر

۹۳

شاهکارهای هنر ایران در گالری نگاه

نمایشگاهی از آثار برگزیده نقاشی و مجسمه تعدادی از هنرمندان برجسته ایرانی با عنوان “شاهکارهای هنر ایران” از ۲۰ تیر ماه در گالری نگاه برگزار شده است.

نمایشگاه شاهکارهای هنر ایران

در نمایشگاه “شاهکارهای هنر ایران” آثار هنرمندانی چون: حسین زنده رودی، مسعود عربشاهی، منوچهر نیازی، رضا مافی، بهمن محصص، اسماعیل توکلی (مش اسماعیل)، هوشنگ پزشک نیا، صادق تبریزی، ناصر اویسی، فریده لاشایی، علی اکبر صادقی، فرامرز پیلارام و پرویز تناولی، را شاهد هستی، که آثار به نمایش در آمده، از مجموعه خصوصی گالری نگاه و دیگر مجموعه‌های شخصی فراهم شده است.

قرار است این نمایشگاه سالانه برگزار شود.

نمایشگاه شاهکارهای-هنر-ایران

حسین زنده رودی از بنیانگذاران مکتب سقاخانه و پیشگامان شیوه نقاشیخط در ایران است که با استفاده از نمادهای هنر سنتی ایران و همچنین خوشنویسی، روشی تازه را در هنرهای تجسمی ایران بوجود آورد. مسعود عربشاهی از شاخص‌ترین نقاشانی است که با درهم‌آمیختن سمبل‌های اساطیری و نقوش و بن مایه‌های هندسی بعضی از بهترین نقاشی‌های مدرنیستی ایران را خلق کرده. بهمن محصص هم یکی از هنرمندان آوانگارد ایران دهه‌های ۴۰ و ۵۰ ایران و ناصر اویسی از فعالان مکتب سقاخانه است که اله‌مان‌های سنتی هنر ایرانی از جمله خورشید خانوم در آثارش نمودی چشمگیر دارند. رضا مافی و فرامرز پیلارام از هنرمندان شاخص نقاشیخط و پرویز تناولی و مش اسماعیل هم از هنرمندان برجسته مجسمه سازی ایران به شمار می‌آیند، یکی در مجسمه‌های مدرن و دیگری در مجسمه‌های پریمیتیو. هوشنگ پزشک نیا یکی از آغازگران نقاشی معاصر ایران محسوب می‌شود و علی اکبر صادقی هم به نقاشی و تصویرسازی‌هایی با حال و هوای حماسی شهرت دارد.

نمایشگاه شاهکارهای-هنر-ایران

گالری نگاه تا ۶ مرداد ماه(به جز شنبه ها) پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه “شاهکارهای هنر ایران” خواهد بود و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۰،به نشانی، لواسان، ابتدای بلوار اصلی، خیابان شکوفه، خیابان نگار، کوچه گلزار، شماره ۳۲، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>