عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رمان شاگرد قصاب منتشر می شود!

رمان شاگرد قصاب منتشر می شود!

۴

آبان

۹۳

رمان شاگرد قصاب منتشر می شود!

پیمان خاکسار رمان شاگرد قصاب نوشته پاتریک مک کیب( نویسنده ایرلندی) را ترجمه کرده است و به زودی از سوی نشر چشمه منتشر می‌شود.

این رمان معروف‌ترین اثر مک کیب است و داستان آن را یک بچه روان پریش،به صورت اول شخص و جریان سیال ذهن روایت می‌کند و داستان در دهه ۶۰ اتفاق می‌افتد.

خاکسار درباره رمان شاگرد قصاب گفته:

روایت این رمان توسط پسرکی انجام می‌شود که نمی‌توان به حرف‌هایش اعتماد کرد. او وسواس‌هایی عجیب و خانواده‌ای نابسامان دارد. شیوه روایت این رمان، بسیار پراکنده است. اما به هرحال جذاب است و سبک نوشتن نویسنده، در عین عجیب و غریب بودن، همدلی خواننده را برمی‌انگیزد.

 

رمان شاگرد قصاب

اهمیت ادبی‌ این رمان که به عنوان بهترین رمان تاریخ ایرلند هم مطرح است به دلیل روایتش است. روایت رمان ترکیبی از سیال ذهن و راوی اول‌شخص است. در واقع نوجوانی که مشکلات روحی حاد و نابسامانی‌های زیادی را در کودکی تجربه کرده است رو به جنون می‌رود و ما رمان را با روایت قهقرایی او می‌خوانیم. این روایت هرچه جلو می‌رود عجیب و غریب‌تر می‌شود، چون همه رمان در ذهن او می‌گذرد. هر کاری که انجام می‌دهد، قتلی مرتکب می‌شود، کسی را کتک می‌زند و یا هر کار جنون‌آمیزی که می‌کند با منطق خودش روایت می‌شود و ما با هیچ دانای کلی مواجه نیستیم و در واقع همه چیز براساس منطق مریض اوست.

رمان شاگرد قصاب برنده جایزه آیریش تایم ، و جزء کاندیداهای نهایی بوکر ۱۹۹۲ بوده است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>