عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نشست هفتگی شهر کتاب

نشست هفتگی شهر کتاب

۸

مهر

۹۳

نشست هفتگی شهر کتاب

روز سه شنبه(۱۵ مهر ماه) سری دیگری از نشست‌های هفتگی شهر کتاب برگزار می‌شود و در این برنامه کتاب” آری و نه به رمان نو” نقد و بررسی می‌شود.

نشست هفتگی

در برنامه این هفته شهر کتاب حضور ابوالحسن نجفی، منوچهر بدیعی و امیرعلی نجومیان حضور خواهند داشت.

این اثر کتابی است شامل مقالاتی درباره  رمان نو فرانسه است.

“رمان نو”، جنبشی بود برای پیراستن رمان از عیب‌های رمان‌های سنتی قرن نوزدهم و بیستم و نجات نوع ادبی رمان از نابودی. درباره‌ی رمان نو و ویژگی‌های آن.

«آری و نه به رمان نو» شامل چندین مقاله از آلن رب گریه و دو مقاله از رولان بارت و مقاله‌ای ۱۱صفحه‌یی که پیش از این در نشریه «کلک» به چاپ رسانده‌ام، می‌شود که درواقع موافق رمان نو هستند. همچنین حدود ۹۰ صفحه از نظرات یکی از مخالفان رمان نو را در این مجموعه آورده‌ام که جانب انصاف رعایت شود.

علاوه بر این روز دو شنبه(۱۴ مهر ماه) نیز در ساعت ۱۶:۳۰، نشست ویژه شهر کتاب برگزار خواهد شد و این برنامه به گزارش سفرنامه دکتر میرجلال‌الدین کزازی از آمریکا اختصاص دارد و در آن جمعی از اهالی فرهنگ حضور خواهند داشت.

علاقه مندان برای حضور در برنامه‌های  شهر کتاب می‌توانند در روزهای یاد شده به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>