عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “شکسپیر” در بازار نشر!

“شکسپیر” در بازار نشر!

۱۸

خرداد

۹۳

“شکسپیر” در بازار نشر!

کتاب “شکسپیر” نوشته جرمین گریر با ترجمه عبدالله کوثری و از سوی نشر ماهی، راهی بازار نشر شد.

شکسپیر

کتاب شکسپیر اثری است که مروری بر زندگی و اشعار ویلیام شکسپیر دارد و در فصول مختلف این اثر، موضوع زندگی، صناعت شعر، اخلاق، سیاست، انجام شناسی و جامعه شناسی در اشعار مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین گریر در پایان کتاب شکسپیر فهرستی جامع از منابع مورد استفاده برای تالیف کتاب و مطالعه بیشتر در این زمینه ارائه داده است.

کتاب شکسپیر

گریر در این کتاب کوشیده است تا جنبه‌های گوناگون هنر و اندیشه شکسپیر و ویژگی‌های تئاتر او را برای خواننده روشن کند و برای اینکار در کنار بررسی آثاری چون هملت، مکبث و اوتللو به سراغ نمایش‌های تاریخی و کمدی‌های شکسپیر نیز رفته است و از زاویه مرور آن نشان میدهد که شکسپیر چگونه گاهی ژرف‌ترین مفاهیم فلسفی مذهبی دوران خود را به سنجش درآورده و و گاهی مسائل و مشکلات فردی و اجتماعی را مایه و مضمون کارهای خود کرده است و بر همین اساس این متن را می‌توان راهنمای خوبی برای کسانی دانست که سعی دارند شکسپیر را درست بخوانند و به راز ماندگاری او پی ببرند.

بخشی از کتاب شکسپیر

تا زمانی که شکسپیر همچنان در کانون زندگی فرهنگی انگلیس جای دارد، این فرهنگ ارزش‌هایی را که سبب یکتایی آن در جهان شده حفظ خواهد کرد؛ ارزش‌هایی چون مدارا، کثرت گرایی، توان سازش و تعهدی ژرف به پرضایعات‌ترین شکل سازمان اجتماعی، یعنی دموکراسی.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>