عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش صدای آهسته برف

نمایش صدای آهسته برف

۲۰

مهر

۹۳

نمایش صدای آهسته برف

نمایش صدای آهسته برف به کارگردانی جابر رمضانی و نویسندگی رمضانی و پیام سعیدی از ۲۷ مهر ماه در تماشاخانه ایرانشهر  سالن استاد ناظرزاده به روی صحنه خواهد رفت.

 گفتنی است ، صدای آهسته برف قرار است در تیر ماه سال ۹۴ در جشنواره «ایت سلف» لهستان شرکت کند. جشنواره «ایت سلف» معتبرترین جشنواره تئاتر دانشگاهی است که هر دو سال یکبار به صورت رقابتی برگزار می‌شود که در آن گروه‌هایی از ۱۵ کشور جهان حضور دارند. سال گذشته نمایش «تیم شنا» به کارگردانی جابر رمضانی ضمن دریافت جایزه ویژه هیات داوران جشنواره «ایت سلف» لهستان، ‌توانست جواز حضور مستقیم در دوره بعدی این جشنواره که در سال ۲۰۱۵ را نیز دریافت کند.

نمایش صدای آهسته برف

مضمون این اثر نمایشی از زبان رمضانی : ترکیه، آناتولی، ۲۰۱۳، بارش برف بسیار زیاد است و کوچکترین صدایی موجب ریزش بهمن می‌شود، در چنین شرایطی زندگی خانواده‌ای که با این خطر مواجه هستند، به تصویر کشیده شده است.

رمضانی درباره حضور مخاطبان در نمایش صدای آهسته برف یادآور شد : در اجرای این نمایش ما با تماشاگران ویژه‌ای روبرو هستیم چون مخاطب در این نمایش باید با دقت و حوصله زیادی با اثر روبرو شود. زیرا اگر هوشمندی و دقت نظر را در اجرا رعایت نکنند ممکن است لذتی از نمایش نبرده و چیزی از ماجرا متوجه نشوند. مخاطب در این نمایش با زیبایی شناسی متفاوتی در زمینه صدا و تصویر روبرو می‌شود.

وی با اشاره به حضور یک تهیه کننده خارجی در اجرای صدای آهسته برف توضیح داد : فستیوال «ایت سلف» لهستان به عنوان یکی از تهیه کنندگان این نمایش ما را حمایت می‌کند.

نمایش صدای آهسته برف 2

از بازیگران نمایش صدای آهسته برف می‌توان از محمدصادق ملکی، افسانه ماهیان، فربد فرهنگ و مریم نورمحمدی نام برد .

از دیگر عوامل نمایش «صدای آهسته برف» می‌توان به رضا حیدری طراح نور، شیما میرحمیدی طراح لباس، بامداد افشار طراح صدا، رها شیرازی و نیلوفر صدیق گروه کارگردانی، احسان نقابت طراح پوستر و عکاس و گرافیست  امید نعمتی خواننده گروه موسیقی «پالت» ، با آهنگسازی پویا پورامین قطعاتی را می‌خواند. محمد چرمشیر نیز دراماتورژی این اثر نمایشی را برعهده دارد. اشاره کرد.

لازم بذکر است که، پیش فروش بلیت این اثر نمایشی نیز از دوشنبه ۲۱ مهرماه آغاز خواهد شد.

عکس : هانیه زاهد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>