عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » طبیعت به روایت حسین شفیع نیا

طبیعت به روایت حسین شفیع نیا

۳۰

شهریور

۹۲

طبیعت به روایت حسین شفیع نیا

عکس‌های حسین شفیع نیا در نمایشگاهی با عنوان «ایرانی دیگر» از جمعه ۲۹ شهریور در شهر هانوفر آلمان در معرض دید قرار گرفت. در این نمایشگاه که به هدف نشان دادن طبیعت ایران برپا شده، ۳۵ عکس از شفیع نیا به نمایش گذاشته شده است.

 در توضیح این نمایشگاه آمده است:

حسین شفیع نیا با عکس‌های خود از طبیعت، چشم اندازی از یک ایران دیگر بر ما می‌گشاید. سمفونی از رنگ‌ها که نفوذ ژرف ریزنرین اجزاء اثر را در بیننده ممکن نموده و به تخیلات هر ناظری پرواز می‌دهد. بیننده‌ای که با این طبیعت آشنایی ندارد، بی شک مبهوت خواهد ماند و آن که ریشه‌ای در ایران دارد بی تردید دلتنگی و اشتیاق را در ژرفای جان خویش تجربه خواهد کرد.

نمایشگاه عکس حسین شفیع نیا

درباره حسین شفیع نیا

حسین شفیع نیا در سال ۱۳۵۲ در مازندران متولد شده و مدرک فیلمسازی خود را از انجمن سینمای جوان دریافت کرده است. او از ۱۵ سال پیش تاکنون عکاسی می‌کند و حدود ۱۰ سال است که به صورت حرفه‌ای فیلم مستند می‌سازد. بسیاری از آثار مستند و عکس‌های شفیع نیا در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی موفق بوده اند. کسب عنوان اول جشنواره «فقر و غنا»، نفر اول جشنواره محیط زیست مازندران، کسب رتبه و حضور در جشنواره‌های سینمای جوان، جایزه کاوه گلستان و دوسالانه عکس ایران از جمله دست آوردهای شفیع نیا است.

به تازگی آلبومی از عکس‌های او با عنوان «رنگ و درنگ» توسط نشر رسانش نوین با همراهی یک شرکت ایرانی-فرانسوی به چاپ رسیده که قرار است بخشی از درآمد آن به موسسه محک اختصاص پیدا کند. شمس لنگرودی در مقدمه‌ای که در آلبوم رنگ و درنگ نوشته درباره آثار شفیع نیا می‌گوید:

از جمله خلاقیت‌های هنرمند، همین به دیده کشیدن واقعیت‌هاست، طوری که از فرط لذت زیباشناسانه ناچار به نگاهش شویم. کاری که جناب شفیع نیا با طبیعت پیرامونش کرده است… تنها او نبود که از برابر این طبیعت گذشت، اما او بود که این تابلوها را دید. و این یعنی هنر.

عکس‌های حسین شفیع نیا

در زیر گزیده‌ای از عکس‌های حسین شفیع نیا که متعلق به آلبوم‌های عکس «سرزمین پدری» و «رنگ و درنگ» است را مشاهده می‌کنید:

عکس طبیعت شمال

طبیعت شمال

عکس حسین شفیع نیا

عکس زیبای طبیعت

عکس طبیعت

حسین شفیع نیا

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>