عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » انتشار دو اثر از علیرضا مشایخی با اجرای ارکسترسمفونیک اوکراین

انتشار دو اثر از علیرضا مشایخی با اجرای ارکسترسمفونیک اوکراین

۵

بهمن

۹۲

انتشار دو اثر از علیرضا مشایخی با اجرای ارکسترسمفونیک اوکراین

دو اثر به نام “اورانوس” و” زمینی”از علیرضا مشایخی اجرای ارکستر سمفونیک ملی اوکراین و با همکاری انتشارات ماهور راهی بازار موسیقی شد.

درباره آثار علیرضا مشایخی

اورانوس

«اورانوس» عنوان اثری از این آهنگساز معاصر است که با همکاری سعید علیجانی همراه شده و ارکستر سمفونیک ملی اوکراین به همراه ارکستر موسیقی نو این اثر را اجرا کرده‌اند.

گروه کوبه‌ای موسیقی نو در این اثر حضور داشته و ولادیمیر سیرنکو رهبری ارکستر اکراین و سعید آبادی و سعید علیجانی ارکستر موسیقی نو را رهبری کرده‌اند. تکنوازی «اورانوس» نیز بر عهده مهرداد غلامی بوده است.

دو آثار علیرضا-مشایخی

زمینی

«زمینی» عنوان آلبوم دیگری از علیرضا مشایخی است که با همراهی ارکستر سمفونیک ملی اکراین و گروه کوبه‌ای موسیقی نو به رهبری مهرداد تیموری منتشر شده است.

همچنین، تکنوازی‌های پانیذ فریوسفی در این اثر شنیده میشود.

علیرضا مشایخی

علیرضا مشایخی سال ۱۳۱۸ در تهران متولد شد. وی از جمله نخستین آهنگسازان مدرن و نوگرایان در موسیقی است و در وین و هلند به تحصیل پرداخته .

از جمله اساتید علیرضا مشایخی می‌توان به: لطف‌الله مفخم پایان (موسیقی ایرانی)، حسین ناصحی (آهنگ‌سازی) و افلیا کمباجیان (پیانو) بودند. سپس در وین نزد اساتید آهنگسازی به نام‌های هانس یلینک (برجسته‌ترین نظزیه‌پرداز مکتب وین و شاگرد شوئنبرگ) و کارل شیسکه، اشاره داشت.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>