عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » مجموعه داستان”عکس های دسته جمعی”

مجموعه داستان”عکس های دسته جمعی”

۲۹

تیر

۹۳

مجموعه داستان”عکس های دسته جمعی”

مجموعه داستانی “عکس‌های دسته جمعی” تازه‌ترین اثری است که از حمید امجد، از سوی انتشارات نیلا منتشر شده است.

مجموعه داستان “عکس‌های دسته جمعی”

این مجموعه داستانی دومین مجموعه حمید امجد است و شش داستان را شامل می‌شود که از ویژگی های”عکس‌های دسته جمعی” این است که تعلیق و ضربه پایانی داستان‌ها به گونه‌ای است که خواننده را راغب می‌کند داستان را تا پایان با لذت بخواند.

داستان ها

«عکس‌های دسته جمعی»، «اشتباه»، «پارک»، «کوچ»، «گره» و «مردی که زنش را گم کرد»

کتاب «عکس‌های دسته‌جمعی»، داستان‌های سال ۷۰ تا ۸۷ حمید امجد را شامل می‌شود و مخاطب می‌تواند با خواندن این کتاب ۹۶ صفحه‌ای، با داستان‌هایی زمینه‌دار و دغدغه‌هایی هم فردی و هم اجتماعی روبرو شود که یک نمایشنامه‌نویس و داستان‌نویس آن‌ها را روی کاغذ آورده است.

مجموعه داستانعکس-های-دسته-جمعی

بخشی از داستان”عکس‌های دسته جمعی”

«مدت‌ها بود از عکس‌های دسته جمعی واهمه داشت. شاید نتیجه نزدیک شدن به میانسالی بود که عکس‌ها مدام خاطره‌هایی تلخ به یادش می‌آوردند. این احساس اولین بار زمانی بهش دست داد که در صفحات پیاپی آلبوم، عکس‌های دسته جمعی خانواده در مهمانی‌های چند سال نو را نگاه کرده بود؛ چهره‌ها، حالت‌ها و حتی جای ایستادن آدم‌ها در عکس‌های دو عید پیاپی همان بود که بود، فقط در دومی جای مادر خالی بود و نیم نگاه دزدیده پدر انگار به آن جای خالی دوخته شده بود. پدر در عکس دسته جمعی سیزده‌به‌در همان سال زیر درختِ بیدِ بزرگِ باغِ شوهر خاله، کنار دختر و دامادش به تنه درخت تکیه داده و دست نوه دوساله‌اش راگرفته بود. سال بعد جماعت کمابیش همانجا ایستاده بودند، اولین فرقی که به چشم می‌آمد نبودن بیدِ بزرگ بود که در فاصله دو سیزده‌به‌در خشکیده بود و انداخته بودنش؛ اما برای سینا فرق مهم‌تر حالت چهره خواهرش بود و غیاب شوهر او. پدر این‌بار نوه را بغل کرده بود و با چهره‌ای تکیده، رو به دخترش زورکی لبخند می‌زد، و نگاه دختر نشان می‌داد از افسردگی چند ماهه طلاق درنیامده است. عکس‌های سیزده‌به‌در باغ شوهر خاله همین جا تمام می‌شدند، وگرنه تغییرات تازه در عکس‌های سال بعد در راه می‌بود…»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>