عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » فرجام سفر طولانی طوبی

فرجام سفر طولانی طوبی

۲

شهریور

۹۳

فرجام سفر طولانی طوبی

نمایش”فرجام سفر طولانی طوبی” نوشته علیرضا نادری، به کارگردانی محسن حسن زاده، از روز یکشنبه (۹ شهریور ماه) در تئاتر شهر- سالن چهارسو به اجرا در می‌آید.

 فرجام سفر طولانی طوبی

بازیگران

محسن آقا حسنی،‌ زینب آهنگ، حسن اردستانی،‌ زکیه بهبهانی،‌ محمد جواد پیروزی،‌ مهدی جوانمرد،‌ مصطفی چالوک،‌ سید محسن حسن زاده،‌ فائزه حسینی،‌ الهام سادات رسولی، احمد سلیمانی،‌ زینب طاهری،‌ محمد کربلایی،‌ سید حمید لاجوردی،‌ صدیقه مشایخی،‌ مهدی نیک روش،‌ سید جواد هاشمی نژاد،‌ آزاده سلمانی، نرگس نایینی

فرجام سفر طولانی طوبی، روایت کننده زندگی خاص اهالی یک روستای کویری در قم است و در کنار آن نیز به  داستان عشق نافرجام یک چوپان به دختری به نام طوبی می‌پردازد ؛ این اثر در سی و دومین دوره از جشنواره تئاتر فجر شرکت داشت و توانست جوایز و افتخاراتی  چون: دریافت دیپلم افتخار و تندیس کارگردانی از سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، دریافت دیپلم افتخار و تندیس طراحی صحنه از سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، دریافت لوح تقدیر نمایشنامه نویسی از سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، دریافت لوح تقدیر بازیگری مرد از سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر،کاندیدای بازیگری زن از سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، را از آن خود کند.

محسن حسن زاده درباره نمایش” فرجام سفر طولانی طوبی” گفته:

نادری در این نمایشنامه به صورت کامل به یک فرهنگ و زیرساخت اجتماعی می‌پردازد و آدم‌هایی را تصویر می‌کند که سابق بر این و حتی تا به امروز در آثار نمایشی وجود نداشته‌اند. نمایشنامه‌ای که به صورت جامع به یک فرهنگ و ساخت زندگی، گویش و بافت زندگی آدم‌ها اشاره دارد.

به اعتقاد من این متن هم از نظر محتوا و هم از نظر ساختار یک نمایشنامه ملی به حساب می‌آید که علاوه بر وجود یک قصه که تماشاگر می‌تواند آن را دنبال کند با یک اقلیم و شکل اجتماعی رفتاری و فرهنگ آدم‌ها آشنا می‌شود.

نمایش فرجام-سفر-طولانی-طوبی

عوامل تهیه

مجری طرح: گروه تئاتر ایده

دستیار کارگردان و برنامه ریز: سعید برجعلی

طراح صحنه: سعید حسنلو

طراح نور: محمد رضا آزاد

طراح لباس: مهدی نیک روش

مدیر اجرا: محسن آقاحسنی

عکاس: مهدی آشنا

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ یک = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>