عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رمان “فرزند پنجم”

رمان “فرزند پنجم”

۱۱

مرداد

۹۳

رمان “فرزند پنجم”

رمان فرزند پنجم اثر دوریس لسینگ با ترجمه کیهان بهمنی، از سوی انتشارات افراز برای پنجمین بار منتشر شد.

فرزند پنجم

رمان فرزند پنجم از موفق‌ترین آثار لسینگ است با درونمایه علمی- تخیلی، درباره هریت و دیوید که در یک میهمانی و ملاقات اداری همدیگر را می‌بینند و در پی این آشنایی هر دو می‌خواهند زنگی شادی را با هم آغاز کنند.

آنها با سختی تلاش می‌کنند تا خانه بزرگی بخرند و تصمیم دارند که صاحب ۸ بچه شاد و زیبا بشوند . آنها می‌خواهند در تمام تعطیلات خانواده را در این خانه مهمان کنند و اصلا و اصلا به حرف سایرین در مورد مخارج این زندگی و هزینه تعلیم و تربیت بچه‌ها فکر نمی‌کنند . سه بچه اول لوک ، هلن و جین با سرخوشی وارد زندگی می‌شوند و بعد بچه چهارم پل نیز از راه می‌رسد . آنها تصمیم دارند تا چند سال بچه دار نشوند ولی مهمان ناخوانده وارد زندگی شده . بن فرزند پنجم که از همان دوران جنینی غیرعادی بودن را به معرض نمایش می‌گذارد و تهدید برای سعادت خانوادگی است .

رمان فرزند-پنجم

بخشی از مان”فرزند پنجم”

حالا بن بالای یک سال سن داشت. هنوز یک کلمه هم حرف نزده بود، اما از جنبه‌های دیگر بیشتر طبیعی بود. اکنون نگه داشتن او در اتاقش کار سختی بود. بچه‌ها که در باغ بازی می‌کردند، فریاد‌های خشن و خشمگین او را می‌شنیدند و او را می‌دیدند که پشت پنجره ایستاده و سعی می‌کند میله‌های نرده را کنار بزند.

بدین ترتیب آنها بن را از زندان کوچک خود خارج کردند و او به بچه‌ها در طبقه‌ی پایین پیوست. به‌نظر می‌رسید بن می‌داند که باید مانند سایرین باشد. می‌ایستاد و درحالی که سرش را پایین می‌آورد،‌ صحبت کردن، خندیدن و نشستن دیگران را در اطراف میز بزرگ تماشا می‌کرد و یا وقتی بچه‌ها به داخل و خارج می‌دویدند، بن، آدم‌هایی که در اتاق نشیمن می‌نشستند و حرف می‌زدند را نگاه می‌کرد. نگاهش را به‌روی چهره‌ای می‌دوخت و سپس بعدی و هر کس را که نگاه می‌کرد، آن‌ شخص، بلافاصله متوجه نگاه خیره بن می‌شد و دیگر حرفی نمی‌زد و یا سرش را برمی‌گرداند و یا طوری می‌نشست تا مجبور نباشد بن را ببیند…

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>