عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار”فهرست حسرت ها”ی شهلا حائری

انتشار”فهرست حسرت ها”ی شهلا حائری

۲۳

تیر

۹۳

انتشار”فهرست حسرت ها”ی شهلا حائری

رمان “فهرست حسرت ها” نوشته شهلا حائری از سوی نشر قطره منتشر شد.

رمان فهرست حسرت ها

فهرست حسرت‌ها دارای دو بخش با عنوان”سیمین خانم” و “کامبیز” است  و بخشی از رمان از زبان سیمین خانم و بخش دیگر از زبان فرزند او(کامبیز) روایت می‌شود.

در واقع فهرست حسرت‌ها روایتی است از یک زندگی با دیدی متفاوت،به همراه تمام خوشی ها، خاطرات و.. و البته بسیاری ناگفته ها.

در روایت نخست«فهرست حسرت‌ها» داستان از نگاه زنی که همسرش را از دست داده روایت می‌شود؛ روایتی که به مواجهه ناگهانی خود با دنیای بدون شوهرش می‌پردازد. دنیایی که می‌اندیشد با وی دارای گسست شده و حتی نمی‌داند برای چه و با چه هدفی باید در آن زندگی کند. او پس از از دست دادن شوهرش به میزان وابستگی‌اش به وی پی برده و هدف از زنده ماندن و زندگی کردن خودش را گم کرده است؛ در روایت دوم نیز فرزند این زن از نگاه خود زندگی و مادرش را توصیف می‌کند.

فهرست حسرت‌ها شهلا حائری

 بخشی از رمان”فهرست حسرت ها”

 مدت‌هاست که ته دلش با پسر و عروسش قهر است ولی به روی خودش نمی‌آورد. به خصوص با عروسش. از خدا می‌خواهد که سیمین خانم با آنها قهر کند و از دستش خلاص شود. چه بسا کامبیز هم بدش نیاید. دیگر لازم نیست گاه گداری یک زنگ هول هولکی پشت فرمان ماشین به مادرش بزند. اگر قهر کند عروسش با دمش گردو می‌شکند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 − دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>