عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » مجموعه داستان “قرمز جدی” منتشر شد!

مجموعه داستان “قرمز جدی” منتشر شد!

۳۱

تیر

۹۳

مجموعه داستان “قرمز جدی” منتشر شد!

مجموعه داستانبی دنیا مقدم راد با عنوان “قرمز جدی” از سور نشر چشمه، منتشر شده است.

مجموعه داستان”قرمز جدی”

مجموعه داستانی قرمز جدی ۱۳ داستان را چون: ”یک روز تمرین شده”، “آفتاب آمد دلیل آفتاب”، “چشم دوربین”، “قرمز جدی”، “صبا می‌لرزد”، “وقت نیست”، “هر از گاهی”، “دستور نامه اندر شرح حال فرداهای شب‌های کاری نداری؟ می‌خوام برم”، “بلاهت ماژور”، “آیینه‌ی مقعر توی جیب” و “بِبَرگ”،  شامل می‌شود.

مقدم راد درباره داستان های”قرمز جدی” گفته:

داستان‌های این مجموعه حاصل ۲ کار نوشتن مستمر است، ۱۳ داستانی که هر کدام تلاش می‌کنند بیش از دیگری در معنابخشی به مفهوم «قرمز جدی» برای خواننده تعبیر شوند. در واقع نخ تسبیح این مجموعه جدی بودن رنگ قرمز است، قرمز جدی یی که تاویل‌های گوناگونی دارد، گاهی خبر از هشدار می‌دهد، گاهی در دل خطر خودش را نشان می‌دهد و گاهی هم مرز باریک زندگی و مرگ است.»

مجموعه داستان قرمز-جدی

وی در ادامه افزود:

« من از دنیای تئاتر به داستان‌نویسی آمده‌ام، برای همین هم شاید برایم به‌هم ریختن مرز میان خیال و واقعیت و سورئال و رئال در داستان‌های این مجموعه اهمیت داشت، گونه یی از انتزاع که شاید تنها روی صحنه‌ی تئاتر شاهدش هستیم گاهی وقت‌ها از یک گوشه‌یی در داستان‌های این مجموعه سرمی‌کشد.»

بخشی از مجموعه”قرمز جدی”

“حالا آماده‌ام تا این اتول لاستیک عوض کرده‌ی تازه نفس را دوباره به گردش ببرم انگار. به علامت استحکام و سکون، در حالت ایستاده، یک پا را بالا می‌برم و صد و هشتاد درجه خط صافی را درست می‌کنم که انگار با تنم به آن تکیه کرده باشم. با دامن به آن بزرگی که دو سرش به مچ پاهایم دوخته شده، هلالی مثل دم طاووس درست می‌شود. شبیه تیر چراغ برقی که توی یک کوچه آشتی کنان، اتول را بیخ آن پارک کرده باشند. حالا پارک کرده‌ام. قرا نبود پارک کنم. باید آن‌قدر سرخوشانه می‌چرخیدم تا جفتم بیاید. کارگردان باید دیگر سکته کرده باشد، یا دارد برنامه ریزی می‌کند چگونه خرخره‌ام را بجود.”

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = سیزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>