عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » قصه خوانی شازده کوچولو

قصه خوانی شازده کوچولو

۱۸

خرداد

۹۳

قصه خوانی شازده کوچولو

نمایش قصه خوانی شازده کوچولو، نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری، با ترجمه احمد شاملو و به کارگردانی میکاییل شهرستانی در روزهای شنبه و یک شنبه(۲۴ و ۲۵ خرداد ماه) ساعت ۱۶ به نفع کودکان کار، در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به اجرا در می‌آید.

قصه خوانی شازده کوچولو

بازیگران

مژگان عظیمی،قربان نجفی،بهناز بستان دوست،سمیه موسوی

نمایش شازده-کوچولو

شازده کوچولو اثری است سورئالیستی که در آن فلسفه عشق و دوستی از زبان یک کودک که از سیاره‌ای کوچک به نام” ب ۶۱۲″ آمده است، بیان می‌شود.

سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان جا فرودآمد. همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد.

عوامل تهیه

دستیار کارگردان: الهام رضائی

موسیقی: ندا رضائی

مجری طرح: محمد مهدی براتی

نشانی:تهران، خیابان وزرا، روبروی سینما آزادی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>