عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » قصه های سرزمین دوست داشتنی

قصه های سرزمین دوست داشتنی

۲۵

آبان

۹۳

قصه های سرزمین دوست داشتنی

مجموعه داستان قصه‌های سرزمین دوست داشتنی نوشته ای. ال. داکترو با ترجمه علیرضا کیوانی نژاد وهمکاری نشر چشمه منتشر شد.

داستان‌های این کتاب که شامل پنج داستان هستند با بن مایه پلیسی نوشته شده‌اند جز یک داستان که ماجرای داستان فروپاشی دنیای ساختگی آدم‌هایی است که تا دلتان بخواهد می‌شود از این آدم‌ها پیدا کرد. در واقع نخ تسبیح همه این داستان‌ها به نظرم «درد کشیدن» انسان امروز است و این یعنی داکترو دغدغه این را دارد که به من و شما نشان بدهد آدم‌ها در دنیای امروز دردهایی دارند که شاید از نظر بقیه خنده‌دار باشد یا حتی دیده نشود ولی باید به آنها توجه بشود و اتفاقا مورد واکاوی هم قرار بگیرد.

داستان ها

«جولین یک زندگی»، «والتر جان هارمون»، «خانه‌ای میان دشت»، «بچه‌ای مرده در رزگاردن» و «بچه ویلسون»

مجموعه داستان قصه‌های سرزمین دوست داشتنی

نگاه داکترو به این داستان‌ها نگاهی انتقادی است و نقد سیاست‌های آمریکا را در پیش دارد؛ خصوصا آن سیاست‌هایی که به جامعه‌ی آمریکا مربوط می‌شود.

داکترو در این داستان‌ها این سؤال را مطرح می‌کند که آیا قانون برای همه‌ی مردم برابر است یا راهی برای دور زدن آن وجود دارد. دو داستان این مجموعه پلیسی و جنایی است و نویسنده در سه داستان دیگر، زندگی آدم‌ها را نقل می‌کند و به طرح همان سؤال می‌پردازد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>