عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » قلاده‌ای برای یک سگ مرده

قلاده‌ای برای یک سگ مرده

۱۷

تیر

۹۳

قلاده‌ای برای یک سگ مرده

نمایش قلاده‌ای برای یک سگ مرده، نوشته محمد چرمشیر و به کارگردانی پریسا نورسته، در تماشاخانه استاد مشایخی به روی صحنه نمایش رفت.

قلاده‌ای برای یک سگ مرده

بازیگر

عباس بابایی

نمایش قلاده‌ای برای یک سگ مرده برنده دو جایزه بهترین بازیگر مرد و کارگردانی نخستین جشنواره مونولوگ شده است و در تهیه آن علیرضا رجبی: مشاور هنری، امیر حسینی: طراح صحنه و احسان موسوی: سرپرست، همکاری داشته اند.

نمایش قلاده‌ای-برای-یک-سگ-مرده

بخشی از نمایش

تاریکی

ازهمون جایی که تشریف دارن صد بیست و دو قدم چهار انگشت کم به سمت راست.اون وقت تهش بفهمی… نفهمی یه نیم چرخ به این ور. به این ور. اون که اون وره. بلاخره کی می‌خوایم فرق این و اون ور رویاد بگیریم؟ حالا یه نیم چرخ به این ور . خوب نیست. زیاد شد. گفتم نیم چرخ.آهان،حالا درست شد.اینم جالبه که تو تاریکی بشینی به آدمایی نگاه کنی که کور مال کور مال راه میرن .”من می‌دانم تاریکی یعنی چه. انبوه می‌شود غلیظ می‌شود. بعد به یکباره منفجرمی شود و همه چیز را غرق میکند”حالا ما همه مون غرقیم. باید قیافه‌های خودتون ببینین، همه عبوس و محتاط. شناور تو دریای تاریکی ، در به در دنبال ساحل نجات. اون ساحلی که با این زحمت دارین دنبالش می‌گردین درست دم دستا تونه، ولی هیچکدوم متوجه نیستین. چیه، چرا وایسادین؟ هنوز که نرسیدین. راه هنوز باقیه. دوباره هیفده قدم ویه ارزن روش به همون سمت سا بق بیایند . حالا اون سمت سابق هم گم کردین .”گمگشته و سرکردان “. کجاست این ساحل نجات ؟

ایجا .همین جا. آهان خودشه. رسیدین.

نور می‌آید….

* این نمایش تا ۲۳ تیر ماه در ساعت ۱۹، به اجرا در خواهد آمد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>