عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » انتشار آلبوم لی لی افشار

انتشار آلبوم لی لی افشار

۳۰

مهر

۹۳

انتشار آلبوم لی لی افشار

 ”تلخ و شیرین” عنوان جدیدترین آلبوم لی لی افشار است که به تازگی از سوی انتشارات ماهور منتشر شده است.

آلبوم لی لی افشار”طرح‌های موسیقایی” اثر ولادیسکا  اوسپنسکی” بر اساس رمان “یوجین اونِگین” اثر پوشکین را در بر دارد و برای نخستین بار در دنیا به اجرا در آمده است.

شکل گیری اثر مزبور بر اساس رمان یوجین اونِگین و سازبندی منحصر به فرد آن برای هشت نوازنده با سازهای درامز، باس، کلارینت و گروه سازهای زهی به همراه گیتار بود که توجه و علاقه ی مرا برانگیخت. اطلاع از داستان و گوش فرا دادن به قطعه ی برنامه ای، ضمن پیوند دادن قرن های نوزدهم و بیستم، به روشنی شخصیت قهرمانان مرد و زنِ آفریده ی پوشکین و اوسپنسکی را بر ما آشکار می‌ سازد.

انتشار آلبوم لی لی افشار

سناتا کنُچرتاتا اپوس برای گیتار و ویولن اثر نیکولو پاگانینی بخش دیگر این مجموعه را شکل داده است. همچنین “قصه تانگو” اثر استور پیاتزولا هم سومین بخش این مجموعه موسیقایی است که توسط لیلی افشار تنظیم و نواخته شده است.

لیلی افشار درباره این مجموعه نوشته است:

ایده ضبط این اثر با کنجکاوی من در باب طرح‌های موسیقایی اوسپنسکی بر اساس رمانِ یوجین اونِگین اثر پوشکین پا گرفت. وقتی دریافتم این کار پیش‌تر ضبط نشده است، بر خود واجب دانستم موسیقی دانان برجسته را برای اجرای قطعه و، در ‌‌نهایت، پدید آوردن این ضبط که نخستین در جهان است گرد هم آورم.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 9 = هیچ

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>